Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Білорусь, ніч четверта: ОМОН стріляє по будинках, акції солідарності, нові форми протесту

Білорусь, ніч четверта: ОМОН стріляє по будинках, акції солідарності, нові форми протесту

У Мінську затримали українських журналістів

Білорусь, ніч четверта: ОМОН стріляє по будинках, акції солідарності, нові форми протесту
фото: TUT.BY

В Білорусі не вщухають акції протесту після виборів в країні 9 серпня, на яких переміг діючий президент Олександр Лукашенко.

Де відбувались протести. У ніч з 12 на 13 серпня протести відбувались не лише в Мінську, а й в Могилеві, Речиці, Фаніполі, Вітебску, Гомелі, Мозирі.

Місцевий телеграм-канал «Мая країна Беларусь» передає, що в Могилеві «за протестуючими автозаки ганяються по всьому місту, але люди все одно не здаються!».

Затримання відбувались в місті Ліда. 

Жіночий протест. Жінки по всій Білорусі виходили на вулиці з квітами на знак протесту жорстокості силовиків. Не зважаючи на те, що протест мирний і замість зброї у жінок квіти, в деяких містах ОМОН не гребував затриманнями.

Акції солідарності проходили по усій країні – люди виходили на вулиці міст, без зброї, шикувались у ланцюжок.

ОМОН стає все агресивнішим. Бійці білоруського ОМОН відкрили вогонь з помпових рушниць по людям, які підтримують протести на балконах житлових будинків. Раніше були зафіксовані випадки стрілянини по домівках світлошумовими гранатами і гумовими кулями.

Одразу декілька очевидців  з різних місць за фільмували, що в машинах швидкої пересувались люди в балаклавах.

Полювання на журналістів триває. в районі площі Перемоги затримані українські журналісти Костянтин Реутський (Громадське телебачення) і Євген Васильєв. Їх затримали співробітники ДАІ, зв'язок з ними пропав.

Редакція hromadske закликала владу Білорусі негайно відпустити затриманих 12 серпня 2020 року в Мінську українських громадян Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали для видання з Мінська.

«hromadske упродовж місяця намагалося отримати офіційну акредитацію від влади країни, але, на жаль, її так і не видали. Відтак ми змушені були висвітлювати події без акредитації. Наші колеги пробули в країні менш як добу і встигли підготувати один матеріал, який був опублікований на нашому сайті цього ж дня. Ми запевняємо, що ані Євген Васильєв, ані Костянтин Рєуцький не готували і ніколи не були причетні до жодних заворушень ані в Білорусі, ані в будь-якій іншій країні», – йдеться у зверненні.

«Бойового братства спецназу більше нема». В Білорусі з’явилась нова форма протесту. Колишні бійці білоруського спецназу або співробітники МВС своєрідним чином виражають протест проти дій правоохоронців. Вони спалюють або викидають свою форму або погони – в сміттєпровід, сміттєві баки, унітаз або просто в вікно.

Ведучі на вихід. У середу відразу кілька проідних білоруського держканалу «Білорусь-1» оголосили про звільнення. Про своє рішення піти заявили Володимир Бурко, ведучий військової програми «Арсенал», ведуча програми «Доброго ранку» Віра Каретникова, ведучі Євген Перлин та Андрій Макаєнок.  

Також заяви про звільнення написали працівники Першого каналу білоруського радіо. Це ведучий передачі «Радиёфакт» та інших Олександр Шустер і ведуча новин Тетяна Філіпченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті