Чеський машконцерн Witkowitz планує інвестувати у нові потужності на «Південмаші»

Чеський машконцерн Witkowitz планує інвестувати у нові потужності на «Південмаші»

Сума інвестицій становитиме від 50 млн євро

Чеський машконцерн Witkowitz планує інвестувати у нові потужності на «Південмаші»
фото: nkau.gov.ua

Чеський концерн Witkowitz, що випускає машинобудівне обладнання, планує інвестувати, мінімум 50 млн євро у створення на базі ПО «Південмаш» (Дніпро) нових виробничих потужностей, в тому числі на першому етапі – по ремонту залізничних вагонів і локомотивів. Про це повідомила пресслужба Державного космічного агентства (ДКАУ).

«Основним завданням співпраці є розвиток нових проєктів по реконструкції залізничних дизельних двигунів і виробництва водневих двигунів», – йдеться у повідомленні. 

Орієнтовний запуск виробництва намічений на кінець 2020 року. До цього часу, як очікується, будуть створені три окремі виробничі зони: цех по ремонту колісних пар з об'ємом інвестиції 10 млн євро, цех по ремонту вагонів з об'ємом до 2 млн євро і цех по ремонту локомотивів – до 10 млн євро.

Крім цього, планується формування торгового майданчика авторизованого дилера концерну Witkowitz.

Проєкт передбачає довгострокову співпрацю, в результаті якого будуть створені авторизовані сервісні центри по обслуговуванню локомотивів і дизельних двигунів, а також центр з капітального ремонту вагонів і колісних пар.

У подальших планах – завод з виробництва обладнання для виробництва водню і центр по переобладнанню локомотивів.

«Співпраця з Witkowitz – це ще один міжнародний проєкт для «Південмашу», який допоможе створити необхідне завантаження для підприємства і задіяти виробничий потенціал», – цитує пресслужба голови ДКАУ Володимира Усова.

За словами гендиректора ВО «Південмаш» Сергія Войта, початок співпраці з Witkowitz – черговий крок на шляху пошуку нових можливостей завантажити виробництво, розширити географію виробничої кооперації та отримати доступ на нові для підприємства ринки.

«Ми кожен день працюємо в цьому напрямку і не збираємося зупинятися. Ситуація із завантаженням виробництва ще залишає бажати кращого», – зазначив він.

У повідомленні наголошується, що Witkowitz – один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи, заснований в XIX столітті, який сьогодні є всесвітньо відомим брендом з інноваційними технологічними рішеннями.

За інформацією на сайті компанії, серед її машинобудівних рішень – великогабаритні поковки зі спецсплавів, складні редуктори, резервуари високого тиску, сталеві конструкції, які використовуються в складі суднових двигунів, промислових установок, гідро-, вітрових і атомних електростанцій. Witkowitz об'єднує 8 машинобудівних заводів.

ДП «Південмаш» – одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракетоносіїв і супутників цивільного, наукового і військового призначення. У зв'язку з розривом традиційної кооперації в умовах анексії Криму і військових дій на Донбасі, всі останні роки понад 50% виробничих потужностей ДП знаходяться в стані фактичного простою. Раніше повідомлялося, що на «Південмаші» фактично зупинено космічний сегмент замовлень.

Нагадаємо: у липні поточного року «Південмаш» повідомив про підписання меморандуму про співпрацю з південнокорейською групою Caris по виробництва 5 000 електробусів і 7 800 зарядних станцій на суму 23 млрд грн до 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті