Чеський машконцерн Witkowitz планує інвестувати у нові потужності на «Південмаші»
Сума інвестицій становитиме від 50 млн євро

Чеський концерн Witkowitz, що випускає машинобудівне обладнання, планує інвестувати, мінімум 50 млн євро у створення на базі ПО «Південмаш» (Дніпро) нових виробничих потужностей, в тому числі на першому етапі – по ремонту залізничних вагонів і локомотивів. Про це повідомила пресслужба Державного космічного агентства (ДКАУ).
«Основним завданням співпраці є розвиток нових проєктів по реконструкції залізничних дизельних двигунів і виробництва водневих двигунів», – йдеться у повідомленні.
Орієнтовний запуск виробництва намічений на кінець 2020 року. До цього часу, як очікується, будуть створені три окремі виробничі зони: цех по ремонту колісних пар з об'ємом інвестиції 10 млн євро, цех по ремонту вагонів з об'ємом до 2 млн євро і цех по ремонту локомотивів – до 10 млн євро.
Крім цього, планується формування торгового майданчика авторизованого дилера концерну Witkowitz.
Проєкт передбачає довгострокову співпрацю, в результаті якого будуть створені авторизовані сервісні центри по обслуговуванню локомотивів і дизельних двигунів, а також центр з капітального ремонту вагонів і колісних пар.
У подальших планах – завод з виробництва обладнання для виробництва водню і центр по переобладнанню локомотивів.
«Співпраця з Witkowitz – це ще один міжнародний проєкт для «Південмашу», який допоможе створити необхідне завантаження для підприємства і задіяти виробничий потенціал», – цитує пресслужба голови ДКАУ Володимира Усова.
За словами гендиректора ВО «Південмаш» Сергія Войта, початок співпраці з Witkowitz – черговий крок на шляху пошуку нових можливостей завантажити виробництво, розширити географію виробничої кооперації та отримати доступ на нові для підприємства ринки.
«Ми кожен день працюємо в цьому напрямку і не збираємося зупинятися. Ситуація із завантаженням виробництва ще залишає бажати кращого», – зазначив він.
У повідомленні наголошується, що Witkowitz – один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи, заснований в XIX столітті, який сьогодні є всесвітньо відомим брендом з інноваційними технологічними рішеннями.
За інформацією на сайті компанії, серед її машинобудівних рішень – великогабаритні поковки зі спецсплавів, складні редуктори, резервуари високого тиску, сталеві конструкції, які використовуються в складі суднових двигунів, промислових установок, гідро-, вітрових і атомних електростанцій. Witkowitz об'єднує 8 машинобудівних заводів.
ДП «Південмаш» – одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракетоносіїв і супутників цивільного, наукового і військового призначення. У зв'язку з розривом традиційної кооперації в умовах анексії Криму і військових дій на Донбасі, всі останні роки понад 50% виробничих потужностей ДП знаходяться в стані фактичного простою. Раніше повідомлялося, що на «Південмаші» фактично зупинено космічний сегмент замовлень.
Нагадаємо: у липні поточного року «Південмаш» повідомив про підписання меморандуму про співпрацю з південнокорейською групою Caris по виробництва 5 000 електробусів і 7 800 зарядних станцій на суму 23 млрд грн до 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].