На «Південмаші» фактично зупинено космічний сегмент замовлень – Уруський

На «Південмаші» фактично зупинено космічний сегмент замовлень – Уруський

Зараз на «Південному машинобудівному заводі в Дніпрі» 5100 робочих місць. На рубежі 1980-1990 років там працювало близько 55 000 співробітників

На «Південмаші» фактично зупинено космічний сегмент замовлень – Уруський
Міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський
Фото: ukroboronprom.com.ua

На «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова», колись вітчизняному гіганті ракетно-космічної галузі, немає великих замовлень з космічної галузі: таких, які дозволили б завантажити співробітників роботою і створити нові місця. На це поскаржився Defence Express міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

«Скрутна ситуація на «Південмаші». Вона продовжує такою залишатися через відсутність серйозних замовлень і повністю, фактично, зупиненого космічного сегмента замовлень», – сказав він.

Глава відомства уточнив, що залишилося тільки виробництво першого ступеня ракети «Antares» на замовлення США і двигуна останнього ступеня ракети «Vega» для Євросоюзу. При цьому Уруський зазначив, що у колективу заводу «є бачення на найближчу перспективу», а також на розгляді знаходяться «деякі серйозні інвестиційні проєкти з іноземними партнерами».

Міністр поскаржився, що між керівництвом «Південмашу» і конструкторського бюро «Південне» у Дніпрі як і раніше конфлікт, «немає взаємодії та взаєморозуміння». Він заявив, що новостворене міністерство турбуватиметься розв'язанням цієї проблеми.

Як повідомлялося раніше, віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив, що основну увагу зосередить на реформуванні оборонно-промислового комплексу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті