Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Втретє за останні 30 років «індикатор Баффета» подає сигнал тривоги

Втретє за останні 30 років «індикатор Баффета» подає сигнал тривоги

Надходять сигнали, що «фінансова бульбашка скоро лопне»

Втретє за останні 30 років «індикатор Баффета» подає сигнал тривоги
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Якщо показник, відомий в колах інвесторів як «індикатор Баффета», знаходиться в діапазоні 70-80%, це означає, що треба вкладати кошти в ринок, але якщо він піднімається вище 100%, краще утриматися від ризику, пише Investing.com з посиланням на Market Watch.

«Індикатор Баффета» представляє собою співвідношення загальної ринкової капіталізації всіх акцій американських компаній до ВВП країни.

За останні три десятиліття індикатор подавав знак тривоги тричі – якраз тоді, коли в світі траплялася чергова фінансова криза – у 2000, 2008 і 2018 роках. Подібний критерій можна застосовувати і до світового фондового ринку, що і зробив аналітик ринку компанії Die Welt. Він склав графік, з якого видно, що в середині 2020 року «індикатор Баффета» пробив 30-місячний максимум, сигналізуючи, що «фінансова бульбашка скоро лопне».

«Світові ринки акцій досягли чергового рубежу. Всі акції вперше з 2018 року становлять понад 100% світового ВВП», – написав він на своїй сторінці в Twitter 9 серпня.

Тим часом зростання на фондовому ринку США, який задає тон іншим ринкам, триває і основні індекси знаходяться поблизу максимальних історичних значень.

Що стосується Баффета, то він останнім часом став набагато активнішим, хоча і піддався критиці за те, що пропустив V-подібне зростання ринку після березневого падіння. Однак незважаючи на збільшення зворотного викупу акцій йогокорпорацією Berkshire Hathaway і нарощування позицій в акціях Bank of America, вона все ще володіє $146,6 млрд готівкою, зазначає видання.

Як повідомлялося, Баффет купив акцій Bank of America на $800 млн і довів свою частку у банку до 11,3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті