Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
«Наступна станція – новий президент»: до протестів у Білорусі приєднався метрополітен

«Наступна станція – новий президент»: до протестів у Білорусі приєднався метрополітен

Більшість міст країни, установи та підприємства охоплені мирними мітингами

«Наступна станція – новий президент»: до протестів у Білорусі приєднався метрополітен
фото з відкритих джерел

Жителі Білорусі в п'ятницю почали знову виходити на вулиці, протестуючи проти фальсифікації президентських виборів. Зранку TUT.BY почало повідомляти про збори учасників протесту на білоруських підприємствах, наприклад, на мінському заводі імені Козлова і Білоруському металургійному заводі в місті Жлобин. Протести і страйки також проходять у багатьох інших містах і селах Білорусії, наприклад в Гродно, Гомелі, Вітебську, Могильові, Пінську і Боровлянах.

Близько 13:30 сайт повідомив, що в центр столиці йде «колона солідарності», до якої приєдналися тисячі людей. Багато з них несли в руках білі квіти або плакати. Колоною по Мінську проїхали і таксисти, зазначає TUT.BY.

«Вчора багато таксистів їздили в Жодіно, щоб забрати звідти людей, що вийшли на свободу. А сьогодні ми вирішили об'єднатися, щоб підтримати дівчат, які стоять на проспекті Дзержинського. Будемо дарувати їм квіти», – пояснював сайту один з учасників акції. З 12:00 таксисти купували воду, їжу і квіти для тих, хто стоять в ланцюгах солідарності.

О 10.00 ранку до автомобільної траси МКАД в білоруській столиці вийшли IT-фахівці Парку високих технологій, передає TUT.BY. Деякі з учасників акції взяли з собою клавіатури. Вони пояснили сайту, що працюють програмістами, а тому це їх «робочий інструмент». На їх плакатах, наприклад, було написано «404 Justice not found» («Справедливість не знайдено») або «500 Internal severe terror» («Внутрішній жорстокий терор»). Судячи з відео, багато з учасників протесту принесли з собою біло-червоні прапори, які стали одним із символів білоруської опозиції.

Протестувати вийшли і співробітники мінського метрополітену, відзначає TUT.BY. На столичному майдані Незалежності зібралося близько 150 чоловік. Вони стояли в робочій формі з листівками, на яких було написано «Ми за чесний підрахунок голосів» і «Наступна станція – Новий президент».

На вулицю вийшли технічні працівники, електромонтери та обслуговуючий персонал, передає сайт. Начальник служби електропостачання метро Олександр Мишковський повідомив, що виступає проти насильства і не заперечує проти акції солідарності, вказує TUT.BY. «Наш директор – хороша людина, він теж проти насильства», – зазначив Мишковський.

Крім того, до будівлі філармонії в Мінську, за даними TUT.BY, вийшли близько 250 вчителів. Вони взяли з собою дзвіночки, підручники, а також плакати з написами «Ми супраць гамору» ( «Ми проти насильства»). Підтримати вчителів прийшли їхні учні з букетами білих хризантем і троянд.

До деяких мінських шкіл і гімназій випускники другий день несуть свої дипломи, грамоти, медалі, свічки та вінки, зазначає TUT.BY: люди незадоволені підрахунком голосів у виборчих комісіях. Як протест мінські випускники також приносять до шкіл свої випускні стрічки. На одному з фото зображені ця символіка і плакат з написом «Тут поховано наше майбутнє».

Тему метафоричної смерті на виборах підняли і учасниці акції «Похорони голосу» в Мінську. Вони прийшли з плакатами «Тут помер мій голос» і «Насправді нас ще більше».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті