Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Оточення Лукашенка домовлялось з Кремлем про втечу до РФ – Bloomberg

Оточення Лукашенка домовлялось з Кремлем про втечу до РФ – Bloomberg

В Кремлі більше не вірять в «останнього диктатора Європи»

Оточення Лукашенка домовлялось з Кремлем про втечу до РФ – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/eeas/15051365225

Частина чиновників в Кремлі побоюються, що Лукашенку не вдасться утриматись на посаді. Про це Bloomberg повідомили джерела. За словами іншого співрозмовника, близького до Кремля, інші вважають, що жорстоке придушення його супротивників, а також мирних мітингів є контрпродуктивним, але в кінцевому підсумку, ймовірно, збереже його при владі, принаймні, на якийсь час.

«Більше ніхто не впевнений в майбутньому Лукашенка, – сказав Федір Лук'янов, голова Ради із зовнішньої і оборонної політики, дослідницької групи, яка консультує Кремль. – Він може в короткостроковій перспективі досягти успіху в придушенні протестів, але тут є велика проблема».

До тих пір, поки на цьому тижні білоруси по усій країни не вийшли на масштабні протести, які стали наслідком перемоги Лукашенка на президенстктих виборах 9 серпня, Кремль робив ставку на те , що діючому президенту Білорусі знову вдасться продовжити своє правління.

У той час як Лукашенко заявив в п'ятницю, що у нього немає планів їхати з країни, деякі люди з його оточення консультувались із «друзями» з Кремля про можливість втечі в Росію в разі повалення діючого режиму, повідомляє Bloomberg. Зробивши поступку Москві, уряд Лукашенка в п'ятницю передав 32 росіянина, затриманих в Білорусі, Росії. У КДБ стверджували, що вони бійці «ПВК Вагнера» і прибули до країни для підготовки масових заворушень.

Назвавши протести «зовнішньої інтервенцією», Лукашенко в суботу заявив, що планує зателефонувати президенту Росії Владіміру Путіну, щоб обговорити ситуацію.

«Це вже загроза не тільки для Білорусі», підкреслив він.

Розмова таки відбулась, це підтвердили у Кремлі.

Як відомо, Європейський Союз в п'ятницю не визнав офіційних результатів виборів президента у Білорусі. Крім того, в ЄС заявили про початок роботи над запровадженням санкцій за фальсифікацію виборів і насильство щодо протестувальників.

Силовики, а відміну від попередніх днів у суботу не чіпали протестувальників та продовжили звільняти захоплених під час акцій людей. Але в телевізійному коментарі Лукашенко повторив, що протести були спровоковані іноземцями «з кримінальним минулим», і сказав громадянам не виходити на вулиці, «поки ми наведемо порядок».

Лукашенко довгий час був неприємним союзником РФ, опираючись прагненню Москви до тіснішого економічного та політичного союзу і налагодженню зв'язків з США, Європою та Китаєм. Але в кінцевому підсумку він став для Росії надійним оплотом проти зазіхання західних інтересів на її європейських кордонах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті