Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
«Понаїхали з України»: Лукашенко провів нараду з радбезом щодо протестів

«Понаїхали з України»: Лукашенко провів нараду з радбезом щодо протестів

Він зазначив, що лежачих протестувальників бити не варто

«Понаїхали з України»: Лукашенко провів нараду з радбезом щодо протестів
фото Офіційний сайт Президента Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко провів засідання Ради безпеки країни, на якому попросив силовиків вмикати «певні гальма» і не бити лежачих людей.

«Я не можу сьогодні пред'явити претензії до кого б то не було. Не можу. Тому що ви бачите, як розвивається ситуація. Єдине, попрошу і міністра, і інших: ми все-таки слов'яни, якщо вже людина впала і лежить, не треба її бити. Тобто повинне бути певне гальмо», – цитує Лукашенка агентство БелТА.

Про масові протести на вулицях всіх білоруських міст він сказав так:

«Не скажу, що катастрофа якась або аж надто перенапружена ситуація, але проблем вистачає».

«А як військовій людині діяти? Мені що робити в цій ситуації? Ви хочете, щоб я сидів і чекав, поки Мінськ вгору перевернуть?»

«Це що, ОМОНівцям треба чи міліції? Так вони тренувалися спокійно, в цій казармі жили. Але вони вийшли, щоб захистити їх (громадян), а вони їх в спину. З ножами, заточками, на ДАІ».

Лукашенко закликав громадян «не висуватися на вулиці».

«Зрозумійте, що вас і наших дітей використовують як гарматне м'ясо! Сьогодні вже понаїхали сюди з Польщі, Голландії, України, з цієї «Відкритої Росії», Навального і так далі. Уже агресія почалася проти країни».

Акції протесту в Білорусі почалися увечері 9 серпня, після виборів президента. За даними ЦВК республіки, Лукашенко набрав на них понад 80% голосів, а його основна суперниця Світлана Тихановська – 10%. У перші дні акції супроводжувалися зіткненнями з силовиками, побиттям протестувальників і випадкових людей. Тисячі людей були затримані, постраждали десятки демонстрантів і співробітників ЗМІ. Після звільнення журналісти повідомляли, що людей продовжували бити і в місцях утримання, а також позбавляли їх їжі і води.

Після цього співробітники білоруських підприємств стали виходити на страйки з вимогою провести в країні чесні вибори і припинити насильство щодо громадян. Жителі республіки почали виходити на мирні акції в форматі «ланцюгів солідарності».

14 серпня велика колона з тисячами протестувальників у Мінську прийшла ходою до центральної площі – площі Незалежності. Повідомляється, що правоохоронці, які вишикувалися рядами перед будинком Прфспілок, опустили щити на знак солідарності з протестувальниками. Наразі акція проходить мирно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті