Оточення Лукашенка домовлялося з Кремлем про втечу до РФ – Bloomberg
У Кремлі більше не вірять в «останнього диктатора Європи»

Частина чиновників в Кремлі побоюються, що Лукашенку не вдасться утриматись на посаді. Про це Bloombergповідомили джерела. За словами іншого співрозмовника, близького до Кремля, інші вважають, що жорстоке придушення його супротивників, а також мирних мітингів є контрпродуктивним, але в кінцевому підсумку, ймовірно, збереже його при владі, принаймні, на якийсь час.
«Більше ніхто не впевнений в майбутньому Лукашенка, – сказав Федір Лук'янов, голова Ради із зовнішньої і оборонної політики, дослідницької групи, яка консультує Кремль. – Він може в короткостроковій перспективі досягти успіху в придушенні протестів, але тут є велика проблема».
До тих пір, поки на цьому тижні білоруси по усій країни не вийшли на масштабні протести, які стали наслідком перемоги Лукашенка на президенстктих виборах 9 серпня, Кремль робив ставку на те , що діючому президенту Білорусі знову вдасться продовжити своє правління.
У той час як Лукашенко заявив в п'ятницю, що у нього немає планів їхати з країни, деякі люди з його оточення консультувались із «друзями» з Кремля про можливість втечі в Росію в разі повалення діючого режиму, повідомляє Bloomberg. Зробивши поступку Москві, уряд Лукашенка в п'ятницю передав 32 росіянина, затриманих в Білорусі, Росії. У КДБ стверджували, що вони бійці ПВК «Вагнер» і прибули до країни для підготовки масових заворушень.
Назвавши протести «зовнішньої інтервенцією», Лукашенко в суботу заявив, що планує зателефонувати президенту Росії Владіміру Путіну, щоб обговорити ситуацію.
«Це вже загроза не тільки для Білорусі», підкреслив він.
Розмова таки відбулась, це підтвердилиу Кремлі.
Як відомо, Європейський Союз в п'ятницю не визнав офіційних результатів виборів президента у Білорусі. Крім того, в ЄС заявили про початок роботи над запровадженням санкцій за фальсифікацію виборів і насильство щодо протестувальників.
Силовики, а відміну від попередніх днів у суботу не чіпали протестувальників та продовжили звільняти захоплених під час акцій людей. Але в телевізійному коментарі Лукашенко повторив, що протести були спровоковані іноземцями«з кримінальним минулим», і сказав громадянам не виходити на вулиці, «поки ми наведемо порядок».
Лукашенко довгий час був неприємним союзником РФ, опираючись прагненню Москви до тіснішого економічного та політичного союзу і налагодженню зв'язків з США, Європою та Китаєм. Але в кінцевому підсумку він став для Росії надійним оплотом проти зазіхання західних інтересів на її європейських кордонах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].