Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо Білорусі

Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо Білорусі

Документ підписали іноземні партнери України

Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо Білорусі
Керівник постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Єлизавета Ясько
Фейсбук-сторінка Єлизавети Ясько

Керівник постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) народний депутат (фракція партії «Слуга народу») Єлизавета Ясько ініціювала декларацію щодо подій у Білорусі. Про це політик повідомила у фейсбуці.

«Я ініціювала Білоруську декларацію – документ, де ми даємо оцінку подіям у сусідній країні і пропонуємо шлях виходу з ситуації, що склалася», – написала Ясько.

Вона зазначила, що декларацію підтримала більшість членів делегації України в ПАРЄ. Крім того, документ підписали іноземні партнери України, які потерпають за свободу і демократію в Білорусі, – це голови делегацій Естонії Марія Юферева-Скуратовскі, Латвії Інесе Лібіня-Егнере, Литви Альгірдас Буткевічюс та Великої Британії Роджер Гейл.

Ясько також навела текст Декларації українською мовою.

Зокрема, підписанти заявляють, що кампанія з виборів президента Республіки Білорусь, голосування 9 серпня та підрахунок голосів «не відповідають міжнародним виборчим стандартам, проводилися з масовими порушеннями прав і свобод громадян і не відображають вільного волевиявлення білоруського народу».

У документі також засуджується застосування насильства до учасників мирних зібрань у білоруських містах.

Підписанти закликають владу Білорусі негайно звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних зібрань та наполягають на якнайшвидшому початку мирного діалогу між сторонами виборчого процесу.

У Декларації наголошується, що підписанти «вітатимуть проведення незалежного розслідування щодо неправомірного застосування сили проти учасників мирних зібрань; висловлюють готовність фасилітувати діалог між учасниками виборчого процесу та надати майданчик для таких переговорів».

У документі також застерігають Російську Федерацію від втручання у внутрішні справи Білорусі.

Як повідомлялося, в Білорусі після виборів президента 9 серпня розпочалися масові акції протесту проти фальсифікації результатів голосування. Силовики жорстко розганяли протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світло-шумові гранати й водомети. Від початку протестів було затримано понад 6 000 осіб, є загиблі.

14 серпня ЦВК Білорусі оголосила переможцем виборів чинного главу держави Олександра Лукашенка, який керує країною з 1994 року. За даними ЦВК, він набрав 80,08% голосів виборців, його головна суперниця Світлана Тихановська – 10,09%.

В Євросоюзі не визнали результати президентських виборів у Білорусі й вирішили почати роботу над санкціями проти посадових осіб країни, причетних до фальсифікацій і насильства щодо протестувальників.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло