Білоруський ЦВК оприлюднив остаточні результати виборів

Білоруський ЦВК оприлюднив остаточні результати виборів

Несподіванок немає

Білоруський ЦВК оприлюднив остаточні результати виборів
фото TUT.BY

Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів. Згідно з оприлюдненими даними, на виборах президента в 2020 році переміг Олександр Лукашенко, його підтримали 80,1% виборців. Його опонентка, Світлана Тихановська, за даними ЦВК, отримала 10,1% голосів.

Як повідомляє TUT.BY, за даними ЦВК, всього на виборах проголосувало 5 818 956 осіб, під час дострокового голосування – 2 806 640 осіб. За Лукашенка проголосувало 80,1% (4 661 075 чоловік), за Тихановську – 10,1% (588 622 особи), за Дмитрієва – 1,21% (70 671 особа), за Канопацьку  – 1,67% (97 489 осіб), за Череченя – 1,14% (66 613 осіб). Проти всіх – 4,59% (267 360 осіб).

Дмитрієв, Черечень, Канопацька і Тихановська подали в ЦВК скарги про невизнання виборів. Скарги Дмитрієва, Канопацької і Тихановської відхилені.

Як повідомляє видання, на засіданні ЦВК з'ясувалося, що скарга від Сергія Черечня в ЦВК не надійшла. Кандидат сам в ЦВК її не носив, пояснивши це тим, що «випадки, коли кандидат в президенти їде в ЦВК і не виходить звідти, нам уже відомі». Тому подавати скаргу поїхали довірені особи Черечня. Їх не пустили в ЦВК, вони 30 хвилин намагалися прорватися в будівлю, в кінцевому підсумку їм сказали відправити скаргу поштою.

Нагадаємо: 9 серпня у Білорусі відбулись офіційні вибори. За офіційними даними ЦВК, Тихановська набирає 10,09% голосів, тоді як Лукашенко – 80,08%. Сама опозиційна кандидатка не визнала ці результати та оскаржила результати виборів в Центрвиборчкомі.

Як повідомлялсь, 11 серпня стало відомо, що опозиційна кандидатка на президентських виборах у Білорусі Світлана Тихановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Напередодні увечері її штаб повідомив про зникнення кандидатки після візиту до Центрвиборчкому Білорусі.  Жінка опублікувала два відеозвернення.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічю заявив, що влада Білорусі поставила Тихановську перед вибором: або покинути країну, або «інші, не дуже зручні варіанти».

Починаючи з 9 серпня у Білорусі розпочались масштабні мирні протести, які супроводжувались насиллям, жорстокістю та масовими затриманням з боку силовиків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло