Прем'єр Білорусі пригрозив відповідальністю робітникам, які страйкують на підприємствах

Прем'єр Білорусі пригрозив відповідальністю робітникам, які страйкують на підприємствах

Більшість великих білоруських підприємств сьогодні проводять страйки на підтримку громадських протестів

Прем'єр Білорусі пригрозив відповідальністю робітникам, які страйкують на підприємствах
фото БЕЛАПАН

Прем'єр-міністр Білорусії Роман Головченко попередив про відповідальність за страйки на підприємствах. Про це передає Інтерфакс.

«Перешкода роботі підприємства, порушення його ритму функціонування є прямим заподіянням шкоди виробничому процесу. Тобто підприємство зазнає збитків. І якщо такі факти будуть мати місце, відповідно люди, які заподіяли ці збитки, відповідатимуть згідно із законом», – сказав Головченко журналістам у вівторок.

«Цей збиток може бути оцифрований і буде оцифрований», – додав Головченко.

Він звернув увагу, що Конституцією Республіки Білорусь передбачено право на страйк, але страйки дозволені «для вирішення колективного трудового спору – в разі порушення прав трудящих, трудового договору, якщо не спрацювали якісь механізми примирення».

При цьому Конституцією і Трудовим кодексом передбачені регламент і процедури оголошення такої акції, сказав він.

«Якщо ця процедура порушена, то ні про який страйк мови йти не може, – вважає прем'єр-міністр. – Тому люди, яких може бути 20, 30, 50, 100, навіть 200 чоловік, не мають права виступати від імені всього підприємства. І втягувати інших працівників у страйк. Або якісь інші протестні акції. Це є караним діянням як за адміністративним, так і за кримінальним кодексом – дивлячись до яких наслідків це призводить», – пригрозив прем'єр-міністр.

Головченко також повідомив, що всі підприємства реального сектору економіки Білорусії в даний час працюють в штатному режимі.

«Конвеєри ніде не зупинені, – сказав він. – У нас немає жодного «закритого» підприємства».

При цьому прем'єр-міністр визнав, що на деяких підприємствах є групи протестно налаштованих співробітників. Вони, на думку Головченка, намагаються «видати свої протестні настрої за масовий рух».

«Ситуація зовсім не така – люди хочуть працювати, люди хочуть заробляти», – заявив він.

Як повідомлялося, більшість великих білоруських підприємств проводять страйки. Зокрема, страйкує «Білоруськалій», робочі Мінського тракторного заводу, Мінського автомобільного заводу, Мінського моторного заводу і ряду інших підприємств.

У Білорусі вже більше тижня продовжуються масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем оголошено Лукашенка.

Всього в ході акцій протесту було затримано близько 7 000 чоловік. Одна людина загинула на акції протесту, одна – після затримання. Частину затриманих звільнено.

З 13 серпня протести почалися на багатьох білоруських промислових підприємствах.

Як повідомлялося, глава «БНК-Україна» запевнив, що страйки працівників не вплинуть на постачання пального в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло