Суд заборонив Daimler продавати автомобілі в Німеччині через патентну суперечку з Nokia

Суд заборонив Daimler продавати автомобілі в Німеччині через патентну суперечку з Nokia

Nokia вимагає, щоб автовиробник купив у неї спеціальну ліцензію

Суд заборонив Daimler продавати автомобілі в Німеччині через патентну суперечку з Nokia
фото pixabay.com

18 серпня окружний суд німецького міста Мангейм виніс рішення на користь Nokia в патентній суперечці фінської телекомунікаційної компанії з німецьким автовиробником Daimler. Суд прийшов до висновку, що компанія, оснащуючи свої автомобілі системами мобільного зв'язку, порушила один із патентів Nokia, передає Коммерсант.

Рішення суду: Daimler повинен припинити таку практику і виплатити фінській компанії компенсацію.

За деяких умов це може призвести до заборони на продажі автомобілів, вироблених Daimler, в самій Німеччині, але для цього також  необхідно, щоб Nokia внесла забезпечення в розмірі 7 млрд євро – це робиться на випадок наступного скасування рішення судом вищої інстанції, в результаті чого може бути призначена суттєва компенсація.

Крім того, саме по собі нинішнє рішення суду не забороняє продажі Daimler і не є остаточним, оскільки автовиробник вже заявив про намір негайно подати апеляцію в суд вищої інстанції.

«Ми не можемо зрозуміти цього рішення суду і будемо подавати апеляцію. Ми не думаємо, що буде заборона на продаж», – заявили в Daimler.

У Nokia заявили, що нинішнє рішення суду є визнанням «важливого принципу, що винахідники повинні отримувати справедливу винагороду», і висловили надію, що Daimler звернеться до неї за отриманням ліцензії на відповідну технологію.

Як відзначають в Nokia, багато інших автовиробників, у тому числі BMW і Volkswagen, вже отримали у неї таку ліцензію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло