У першому півріччі зірвалися 44% тендерів Міноборони

У першому півріччі зірвалися 44% тендерів Міноборони

Було скасовувано 128 конкурентних тендерів на загальну очікувану вартість 3,46 млрд грн

У першому півріччі зірвалися 44% тендерів Міноборони
фото: pexels.com

У першому півріччі 2020 року Міністерством оборони України успішно завершено 158 конкурентних тендерів на загальну суму 5,1 млрд грн. За цей же період було скасовувано 128 конкурентних тендерів або 44,7% від загальної кількості оголошених торгів на загальну очікувану вартість 3,46 млрд грн. Відповідну інформацію проєкт «Марлін» отримав із системи Prozorro, повідомляє StateWatch. 

Всі тендери організовані Відділом підготовки та проведення закупівель за напрямком тилового забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ.

Зі 128 скасовуваних конкурентних тендерів: 107 (83,6 %) скасовувано, бо для участі було подано менш ніж дві тендерних пропозицій. Ще 13 (10,2%) –  у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів і послуг. І 8 (6,2%) тендерів – у зв’язку з неможливістю усунути порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Перелік послуг, за яким були скасовувані тендери на найбільшу очікувану вартість:

  • Перевезення громадським залізничним транспортом на суму  699,4 млн грн;
  • Індивідуальне обмундирування – 648,9 млн грн;
  • Харчові продукти – 279 млн грн;
  • Організація харчування – 241,02 млн грн;
  • Кухонне приладдя – 212,02 млн грн;
  • Ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів військового призначення  – 154,7 млн грн.

«З метою зниження ризику неуспішного закінчення закупівель, Міністерству оборони варто використати можливості організації консультацій з ринком, яка передбачена діючою редакцією Закону «Про публічні закупівлі». Для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовник може проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від бізнесу. Це допоможе уникнути ризику формування заниженої очікуваної вартості та включення дискримінаційних вимог в тендерну документацію», – наголошують аналітики проєкту «Марлін». 

Раніше повідомлялося, що Україна лідирує у рейтингу прозорості публічних закупівель від IDFI

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло