Сім страховиків попросили анулювати їхні ліцензії – Рожкова
Частка цих компаній на ринку в преміях становить 7%

Сім страхових компаній подали заяви про анулювання ліцензій через нездатність виконати норматив платоспроможності. Про це заявила перша заступниця Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, передає пресслужба НБУ.
«Процес консолідації страхового ринку триває. Сім страхових компаній вирішили не чекати «з моря погоди» й добровільно подали заяви про анулювання ліцензій. НБУ при розгляді заяв, перевірить виконання зобов'язань перед клієнтами. Частка цих компаній на ринку в преміях становить 7%, у виплатах – близько нуля. Після їх виходу сектор «просяде» у цифрах, але це точно не позначиться на його утриманні», – повідомила Рожкова.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За її словами, НБУ не буде відкладати виконання нормативу платоспроможності й достатності капіталу на рівні 100%, який набрав чинності з 30 червня, оскільки карантин не вплинув на показник платоспроможності страховиків.
«Сьогодні не всі компанії готові до цього. На жаль, 34 компанії так і не досягли значення нормативу 60%, не кажучи про 100%. У червні всім, хто знаходиться в зоні ризику, були направлені відповідні вимоги. Частина компаній запевнила, що вийде на необхідний рівень, частина – не відреагувала», – зазначила Рожкова.
З 1 липня НБУ прийняв повноваження з регулювання ринків небанківських фінансових послуг, в тому числі страхових компаній.
У травні НБУ почав вводити нові вимоги до мінімального розміру капіталу страховиків. Для компаній, які займаються страхуванням життя, мінімальний розмір капіталу встановлять на рівні 32 млн грн, для тих, хто займається іншими видами страхування – 48 млн грн.
16 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та розподіл повноважень з регулювання фінансового ринку між Національним банком України (НБУ) і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Він став чинним 1 липня 2020 року.
Нагадаємо, виконавчий директор Dobrodoc+ Ігор Нестеров розповів, як клініка співпрацює з банками та страховими, які перспективи ринку телемедицини та скільки коштує ця послуга для компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.