Ніякої «дірки» в бюджеті немає, є дефіцит в 300 млрд грн - Шмигаль
Сума в 300 млрд грн узгоджена з міжнародними партнерами й кредиторами

У державному бюджеті України немає ніякої «дірки», а є плановий дефіцит в розмірі 7,5% ВВП, сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Укрінформ.
Прем'єр заявив, що розмір дефіциту складає приблизно 300 млрд грн.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Це відносно невелика сума в порівнянні з деякими європейськими країнами, де бюджетний дефіцит, за його словами, оцінюється навіть в 10-14%», – підкреслив Шмигаль.
За словами прем'єра, сума в 300 млрд грн узгоджена з міжнародними партнерами й кредиторами.
«Вона абсолютно посильна для України, а уряд чітко розуміє «джерела його покриття», – вважає він.
Шмигаль також висловився проти ручного керування бюджетом і сказав, що країна живе стабільно в бюджетному графіку.
За його словами, покривати дефіцит уряд планує податками, дивідендами держпідприємств, а також позиками на зовнішніх і внутрішніх ринках.
Прем'єр запевнив, що Україна вчасно виконує свої зобов'язання по кредитах, тому проблем з пошуком додаткових коштів бути не повинно.
За даними Мінфіну, за січень-липень 2020 року державний бюджет був виконаний з дефіцитом у розмірі 47,4 млрд грн.
У тому числі загальний фонд – з дефіцитом в сумі 54,8 млрд грн, що менше, ніж передбачалося бюджетним розписом на січень – липень (100,8 млрд грн).
Рахункова палата вважає, що на невиконання плану надходження найбільше вплинуло низька якість прогнозу макроекономічних показників.
Доходи держбюджету на 2020 рік були затверджені в розмірі 975,833 млрд грн (в тому числі 855,4 млрд грн по загальному фонду), витрати – 1,266 трлн грн (1,135 трлн грн). Дефіцит – 94 млрд грн. У квітні Верховна Рада внесла антикризові зміни до держбюджету на поточний рік, збільшивши його дефіцит майже втричі – до 298,4 млрд грн, або 7,5% від ВВП.
За даними Єврокомісії, п'ять країн ЄС мають бюджетний дефіцит вище 10%: Естонія, Італія, Литва, Нідерланди, Іспанія. Найвищий показник у Нідерландів – 11,8%.
Раніше в інтерв'ю Mind голова Асоціації платників податків запевнив, що через «сірий» імпорт втрати бюджету щорічно складають 63–93 млрд грн; «зарплати у конвертах» – 25–74 млрд грн; офшорні схеми – 22–36 млрд грн; діяльність конвертаційних центрів – 12–18 млрд грн; через тіньову оренду землі – 6–12 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.