Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Щоб COVID-19 не пройшов: КНДР посилила контроль на кордоні з КНР, дала дозвіл стріляти

Щоб COVID-19 не пройшов: КНДР посилила контроль на кордоні з КНР, дала дозвіл стріляти

В Північній Кореї вважають, що «ворог намагається проникнути через кордон, посилаючи вірус через нього»

Щоб COVID-19 не пройшов: КНДР посилила контроль на кордоні з КНР, дала дозвіл стріляти
фото www.flickr.com/photos/shiborisan/32040845728

Влада Північної Кореї посилила контроль на кордоні з Китаєм, дозволивши військовим та поліції стріляти на ураження в будь-яку людину, що наблизиться до кордону на менш ніж кілометр. Як повідомляє корейська служба RFA із посиланням на власні джерела, це є одним із заходів недопущення поширення COVID-19 на території КНДР.

«Поліція міста Херьон випустила екстрене повідомлення від Міністерства соціального забезпечення, в якому говориться, що вони вб'ють кожного в межах кілометра від кордону між Північною Кореєю і Китаєм, незалежно від причини їх перебування там», – сказало джерело.

За його даними, оголошення про надзвичайну ситуацію «буде діяти на усьому кордоні між Північною Кореєю і Китаєм до тих пір, поки не закінчиться пандемія коронавірусу».

RFA зазначає, що хоча дві країни припинили торгівлю і офіційно закрили кордон на початку пандемії в січні, межа залишалася «прозорою», тому що економіка Північної Кореї залежить від контрабанди товарів в Китай та з нього.

За словами іншого джерела, Північна Корея серйозно ставиться до збереження заявленого – але дуже сумнівного – статусу єдиної «вільної від вірусу» країни в світі.

«Після оголошення поліцейське управління заявило громадськості:« Коронавірус поширився всюди, крім нашої країни, тому ворог намагається проникнути через кордон, посилаючи вірус через нього», – сказало джерело.

Північна Корея досі не повідомила про жоден випадок COVID-19, хоча в квітні зізналася своїм громадянам, що вірус поширюється в трьох окремих частинах країни, включаючи столицю.

Кім Чен Ин в червні звільнив високопоставлених чиновників охорони здоров'я за нездатність стримати вірус і оголосив надзвичайну ситуацію в країні в липні, заблокувавши місто Кесон і заборонивши поїздки між провінціями після того, як уряд заявив, що там виявився підозрілий випадок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті