Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Суд відхилив позов Грузії до «Промінвестбанку» на 18 млн євро

Суд відхилив позов Грузії до «Промінвестбанку» на 18 млн євро

Свої вимоги позивач обґрунтовував настанням гарантійного випадку за банківською гарантією

Суд відхилив позов Грузії до «Промінвестбанку» на 18 млн євро
Фото: pixabay.com

Господарський суд міста Києва 29 липня відмовився задовольнити позов департаменту автомобільних доріг Міністерства регіонального розвитку та інфраструктури Грузії про стягнення з «Промінвестбанку» 18,3 млн євро, повідомляє Finbalance.

Свої вимоги позивач обґрунтовував настанням гарантійного випадку за банківською гарантією, яка у 2013 році була видана «Промінвестбанком» для забезпечення виконання підрядником ТОВ «Дорожнє будівництво «Альтком» зобов'язань за контрактом про будівництво ділянки дороги Самтредіа – Гріголеті.

Згідно з судовими матеріалами, позивач перерахував на рахунок «Промінвестбанку» авансовий платіж у розмірі 19,9 млн євро для подальшого перерахування на рахунок ТОВ «Дорожнє будівництво «Альтком», відкритий у «Промінвестбанку». Однак через неповернення підрядником авансового платежу Міністерство регіонального розвитку та інфраструктури Грузії звернулося до «Промінвестбанку» з вимогою про виконання банківської гарантії на загальну суму 18,2 млн євро.

У ході судового процесу «Промінвестбанк» подавав зустрічний позов про визнання недійсним банківської гарантії, але суд відмовлявся задовольнити цю вимогу.

Як зазначає видання, група «Альтком» називає Олександра Тисленко та Сергія Павлічева своїми кінцевими бенефіціарами, тоді як спостерігачі неофіційно пов'язували цю групу в т.ч. з колишнім віцепрем'єром Борисом Колесніковим, однак він це спростовував.

Підставою для припущень щодо зв'язку групи Колесникова стало те, що під час підготовки України до чемпіонату Євро-2012 «Альтком» отримав багато великих держзамовлень на будівництво аеропортів, стадіонів, доріг і т.д., часто – за процедурою закупівлі в одного учасника.

Нагадаємо, у рейтинг надійності банків за підсумками першої половини 2020 року, який раніше опублікував Mind, найнижчу оцінку «низький рівень життєздатності» отримали українські Мегабанк і Банк Інвестицій та Заощаджень і російський Промінвестбанк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті