Спікери Форуму МСП «Перезавантаження 2020» розповіли про найбільш актуальні проблеми малого та середнього бізнесу

Несприятливою для ведення бізнесу економічну ситуацію в Україні називають понад 69% підприємців. Про це свідчать результати опитування Європейської Бізнес Асоціації (EBA). У причинах таких настроїв розбиралися зі спікерами Форуму МСП «Перезавантаження 2020», який відбудеться 4 вересня у київському інноваційному парку UNIT.City.
Життя держави «за інерцією», без створеного за роки незалежності міцного економічного фундаменту – одна з ключових проблем, яка стримує розвиток країни в цілому та малого і середнього бізнесу зокрема, вважає засновник холдингової компанії UFuture, спікер Форуму МСП «Перезавантаження 2020» Василь Хмельницький.
Перманентна політична нестабільність, висока вартість кредитних ресурсів, відсутність державних програм розвитку малого та середнього бізнесу і навіть такої дисципліни, як «підприємництво» в шкільній програмі є додатковими несприятливими економічними факторами для країни.
«Нам потрібна реформа освіти і одночасно підтримка малого та середнього бізнесу. Якщо у нас підвищиться якість освіти, але ми не підтримуватимемо бізнес і виробництво, то наші таланти поїдуть працювати за кордон. Вони повинні мати перспективу тут», – підкреслює Василь Хмельницький.
Тим часом, кадровий дефіцит представники малого та середнього бізнесу відчувають вже сьогодні. Засновник торгово-виробничої групи компаній «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський наводить приклад українського легпрому:
«Головна проблема для підприємців легкої промисловості – це кадри. Людей просто немає. Ми готові обговорювати заробітну плату і умови праці. Але людей немає. Майстра на нашу швейну фабрику «ТК-Стиль» шукаємо 3 роки. А немає майстра – немає потоку».
Перешкодою на шляху до розвитку 29,8% представників малого та середнього бізнесу вважають систему оподаткування – вона вимагає спрощення. А ось 6,1% опитаних підприємців бажають змін в частині кредитування. Ця проблема в українських реаліях вже давно увійшла у перелік хронічних.
«Відсотки, під які ми можемо взяти кошти в банку, є неконкурентними в рамках продукції, яка виробляється та експортується в ЄС чи на будь-які інші ринки. В Україні ці ставки в іноземній валюті становлять від 15 до 20%, що абсолютно вбиває будь-яку економіку», – вважає керуючий партнер UNIT.City Костянтин Євтушенко.
Щоб вижити і розвиватися в таких умовах, річна прибутковість конкретно взятого бізнесу повинна досягати 40%. Але це, зазначає Євтушенко, практично нереально.
Інформація про те, як стати учасником Форуму МСП «Перезавантаження 2020» – за посиланням.
Партнери Форуму – MasterCard, OMO Systems, Freedom Finance, OKKO GROUP.