Новий керівник «Укрзалізниці» хоче розділити УЗ на 4 компанії

Новий керівник «Укрзалізниці» хоче розділити УЗ на 4 компанії

Він хоче утворити чотири одиниці: вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура, і окремо контейнерні перевезення

Новий керівник «Укрзалізниці» хоче розділити УЗ на 4 компанії
Новий керівник «Укрзалізниці» Володимир Жмак
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Жмака

Новий голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак заявив, що хоче зробити з УЗ прибуткову компанію, а також виділити в УЗ чотири вертикально-інтегровані бізнес-одиниці: вантажні перевезення,  пасажирські перевезення, інфраструктура, і окремо вивести контейнерні перевезення. Про це він розповів в інтерв'ю liga.net.

«Перше: я хочу зробити з Укрзалізниці прибуткову компанію, але не стільки за рахунок підвищення тарифів, як за рахунок зниження вартості послуг, які ми надаємо.

Друге: я хочу, щоб Укрзалізниця займалась в першу чергу профільним бізнесом -- це рухомий склад: локомотиви, вагони,  інфраструктура, і диспетчеризація, тобто організація руху. Усе інше стосується діяльності Укрзалізниці опосередковано», – зазначив Жмак.

«Я хочу виділити в Укрзалізниці чотири вертикально-інтегровані бізнес-одиниці, з відокремленими балансами, які здатні порахувати свої прибутки і збитки: це вантажні перевезення,  пасажирські перевезення, інфраструктура, і моя новація, – окремо вивести контейнерні перевезення.

Контейнерні перевезення зараз знаходяться в складі вантажних перевезень, але це в принципі це окремий вид бізнесу», – додав він.

За словами Жмака, після цього ці вертикально інтегровані одиниці мають перетворитися на окремі компанії у складі холдингу УЗ.

26 серпня Кабмін призначив Володимира Жмака головою правління «Укрзалізниці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті