СБУ припинила діяльність піраміди «B2B jewelry»

СБУ припинила діяльність піраміди «B2B jewelry»

600 000 громадян вклали туди близько $250 млн

СБУ припинила діяльність піраміди «B2B jewelry»
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України заблокувала діяльність фінансової піраміди «B2B jewelry», вкладниками якої стали понад 600 000 громадян, а обсяг привласнених коштів становить близько $250 млн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Повідомляється, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, залучено більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

За період функціонування піраміди, з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно.

СБУ припинала діяльність піраміди «B2B jewelry»

27 серпня у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

За результатами слідчих дій буде прийняте рішення щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 222 (шахрайство з фінансовими ресурсами), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Максимально можливе покарання – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Хоча СБУ не розкриває назву піраміди, на опублікованих спецслужбою фото можна впізнати сертифікати B2B jewelry, а також ювелірний магазин організації.

Нагадаємо, Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником «вагнерівської спецоперації», який був одним із її координаторів. 

Служба безпеки України офіційно заявила, що такої спецоперації не було. Але в ЗМІ є вже достатньо доказів про те, що операція дійсно мала місце, частину з них Mind також публікує в цьому матеріалі. За твердженням декількох учасників подій, у СБУ почали «зачищати сліди» операції.

Mind вважає, що зрив цієї операції може мати дуже серйозні наслідки, тому дуже важливо провести незалежне розслідування обставин перенесення та витоку інформації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті