Щоб вижити, Huawei концентрується на своєму хмарному бізнесі

Щоб вижити, Huawei концентрується на своєму хмарному бізнесі

У «хмар» Huawei все ще є доступ до американських чіпів попри санкції США

Щоб вижити, Huawei концентрується на своєму хмарному бізнесі
фото www.flickr.com/photos/opengridscheduler/26655731231

Щоб забезпечити своє виживання, китайський виробник телекомунікаційного устаткування Huawei Technologies зосереджується на своєму хмарному бізнесі, у якого все ще є доступ до американських чіпів, незважаючи на санкції проти компанії. Про це повідомляє Financial Times.

Бізнес китайської компанії в області хмарних обчислень сильно відстає від Alibaba і Tencent, лідерів ринку в Китаї. Але цей підрозділ швидко зростає, і в січні Huawei поставила його нарівні зі своїми смартфонами і телекомунікаційним обладнанням.

Кілька людей, залучених в хмарний бізнес Huawei, заявили, що підрозділ наразі розширює свої пропозиції.

«Ми продовжимо надавати клієнтам пакет хмарних послуг і продуктів, – сказав співробітник Huawei, знайомий з новою стратегією. – Якість чіпів в ньому може бути не такою хорошою, як раніше, але для інших продуктів, які не постраждали, ми запропонуємо щось трохи кращої якості, і клієнти можуть це прийняти».

Джерела видання розповіли, що зміна акценту була необхідною, оскільки перспективи підрозділу смартфонів й інших споживчих товарів Huawei були «безнадійними» з огляду на заборону США, яка обмежить доступ компанії до мобільних чіпів. У минулому році на підрозділ споживчих товарів припала половина виручки Huawei в розмірі $122 млрд.

Між тим, керівники галузі і аналітики заявили, що постачальникам напівпровідників, необхідних для хмарних обчислень, як і раніше дозволено поставляти їх китайській Huawei, а інші компоненти доступні на відкритому ринку.

Після того, як в минулому році Міністерство торгівлі США додало Huawei в список компаній, яким заборонено вести справи з американськими компаніями, сотні підприємств подали заявки на отримання тимчасових ліцензій. Незважаючи на правила, введені урядом США в травні і 17 серпня, що забороняють продаж будь-яких мікросхем, розроблених або виготовлених з використанням американських технологій або обладнання в будь-якої транзакції за участю Huawei, ці ліцензії залишаються в силі.

«Це правило не впливає на ліцензії, видані до 17 серпня, – сказав FT представник Мінторгівлі. – Сфера дії правила не змінилася для раніше виданих ліцензій».

Міністерство торгівлі не розголошує, які компанії отримали ліцензії, однак Intel підтвердила, що її має.

Якщо процесори Intel залишаться доступними, Huawei зможе використовувати їх для заміни Kunpeng і Ascend, своїх хмарних процесорів, розроблених власними силами на основі розробок британського виробника мікросхем ARM, які більше не можуть випускатись через нещодавні заборони.

За словами аналітиків, інші електронні компоненти, включаючи інтегральні схеми для управління живленням, мікросхеми пам'яті та пасивні компоненти, можуть бути придбані через третіх торговців.

Нагадаємо: раніше цього місяця Huawei анонсувала створення нового підрозділу для виробництва мікропроцесорів, яке не буде використовувати патенти, обладнання та компоненти з США, а всі необхідні ресурси для виготовлення чіпів будуть розроблені на території Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті