Huawei створить власне виробництво мікропроцесорів

Huawei створить власне виробництво мікропроцесорів

Американські санкції змушують китайську компанію розширювати можливості

Huawei створить власне виробництво мікропроцесорів
фото DR

Компанія Huawei створює новий підрозділ для виробництва мікропроцесорів, яке не буде використовувати патенти, обладнання та компоненти з США, а всі необхідні ресурси для виготовлення чіпів будуть розроблені на території Китаю. Про це передає HighTech Plus.

Керівництво Huawei офіційно оголосить про терміни виробництва процесорів, адаптованих до нових санкцій США, до кінця цього року. Таким чином Huawei планує стати одним з найбільших виробників чіпсетів власної розробки в світі – прямим конкурентом Samsung, TSMC, Intel і MediaTek.

Уряд США перешкоджає будь-яким спробам Huawei зберегти лідерство на ринку мобільних пристроїв і телекомунікаційного устаткування. Китайська компанія позбулася партнерських відносин з Qualcomm і Google, а також більше не зможе виробляти процесори Kirin в їх теперішньому вигляді через заборону на використання американських патентів і обладнання. Єдиний вихід для Huawei – створити повністю самостійне виробництво чіпів. Це займе якийсь час і вимагає серйозного фінансування.

Huawei не коментують витік про свої плани, але, зважаючи на той факт, що США позбавили компанію доступу до будь-яких комерційних чіпів, перехід на власне виробництво процесорів – єдиний варіант для Huawei.

В середині травня Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) відмовилася приймати нові замовлення від Huawei Technologies.

Представники компанії MediaTek, яка була запасним планом Huawei, також заявили, що не зможуть співпрацювати з китайським виробником і будуть підпорядковуватися обмеженням експортного контролю США, оскільки використовують розробки американських партнерів. За кілька годин до цієї заяви акції MediaTek обрушилися на 10%.

Нагадаємо, США впровадили нові обмеження доступу Huawei до американських технологій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті