Угорщина опублікувала перелік винятків для в'їзду громадян України на свою територію

Угорщина опублікувала перелік винятків для в'їзду громадян України на свою територію

Угорщина посилила обмеження для в'їзду іноземців з 1 вересня через пандемію коронавірусу, зокрема, й українців

Угорщина опублікувала перелік винятків для в'їзду громадян України на свою територію
фото: dpsu.gov.ua

Угорщина опублікувала перелік винятків для в'їзду громадян України на свою територію. Про це повідомило Посольство України в Угорщині на своїй сторінці у фейсбуці.  

Право в’їзду в Угорщину мають громадяни України:

  • які є членами сім’ї громадян Угорщини;
  • які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей;
  • які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів;
  • які є посадовими особами дипломатичної служби або прибувають в Угорщину з офіційним візитом;
  • які є спортивними професіоналами та працюють в Угорщині;
  • які документально доведуть, що протягом останніх 6 місяців хворіли COVID-19.

В інших випадках в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції. Зокрема, за наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон, тощо) потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням. Відповідь має надійти протягом 48 годин, роздруковане або елетронне рішення потрібно продемонструвати на кордоні.

Після прибуття до Угорщини громадянам України обов'язково потрібно проходити 14-денний карантин за місцем проживання або у шпиталі, звільнитися раніше від нього можна після негативного результату ПЛР-тесту, зробленого в Угорщині, результати іноземних тестів не розглядаються.

На українсько-угорському кордоні для в"їзду в Угорщину можна використати виключно пункти пропуску «Тиса», «Лужанка» та «Вілок». Громадяни України, які бажають транзитом перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу, якщо громадянин України повертається в Україну, а також у разі коли:

  • особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію;
  • особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення);
  • у особи наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість Вашого в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина)

Час транзиту не може перевищувати 24 години, це контролює угорська поліція.

Раніше повідомлялося, що Угорщина з 1 вересня закриє кордони для іноземців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті