Індекс очікування ділової активності: оптимізм повернувся тільки в торгівлю

Індекс очікування ділової активності: оптимізм повернувся тільки в торгівлю

У серпні він виріс тільки на 1 пункт – до 47,9

Індекс очікування ділової активності: оптимізм повернувся тільки в торгівлю
Фото: pixabay.com

Індекс очікувань ділової активності в серпні виріс тільки на 1 пункт до 47,9, що свідчить про песимістичні очікування бізнесу. Це вже четвертий місяць поспіль, коли показник знаходиться нижче позначки в 50 пунктів, повідомляє Національний банк України.

«Оптимістично налаштовані тільки підприємства торгівлі, що пов'язано з послабленням карантинних обмежень та зростанням споживчого попиту», – ідеться в повідомленні. Показник індексу по галузі в серпні склав 52,3 пункту.

Промислові підприємства песимістично оцінюють свої перспективи, побоюючись, у першу чергу, скорочення чисельності робітників, зростання цін на сировину і зменшення експортних замовлень.

Обнадійливий фактор у промисловості – зростання цін на вироблену продукцію.

Представники будівельних компаній, серед негативних тенденцій, відзначають падіння обсягів будівництва і скорочення майбутніх замовлень.

Песимістичні очікування у сфері послуг стосуються зменшення кількості замовлень, скорочення числа послуг при виконанні замовлень і зростання дефіциту робочої сили.

Нацбанк публікує індекс очікувань ділової активності щомісяця на основі опитування керівників українських підприємств. При складанні індексу за серпень НБУ опитало 150 компаній.

НБУ анонсував запуск спеціального мобільного додатку, який дозволить розширити статистичну вибірку при складанні індексу.

У квітні індекс очікувань ділової активності вперше опустився до рекордно низького рівня – 29.9. У березні він був 45.8.

Про ризики, проблеми та інші нюанси відкриття нового ресторану на тлі обмежень, пов'язаних з епідситуацією, Mind розповіла керуюча київськими ресторанами Veranda on the river і Fenix ​​- Тетяна Авраменко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті