У Франції представили програму перезапуску економіки на 100 млрд євро

У Франції представили програму перезапуску економіки на 100 млрд євро

Країна спрямовує значні фінанси на вихід із кризи, викликаної пандемією

У Франції представили програму перезапуску економіки на 100 млрд євро
фото Shutterstock

Інвестиції обсягом 100 млрд євро на найближчі два роки уряд Франції спрямує на екологічну трансформацію країни, розвиток технологій майбутнього в промисловості і підтримку зайнятості. У четвер, 3 вересня, на засіданні французької Ради міністрів були представлені деталі масштабного плану перезапуску економіки після коронавірусної кризи, передає RFI. На екстрені антикризові заходи влада Франції вже витратила 460 млрд євро.

«Цей план не обмежується тим, щоб залікувати рани кризи, він готує майбутнє країни, – заявив французький прем'єр-міністр Жан Кастекс. Глава уряду зазначив, що масштабні бюджетні інвестиції – 4% ВВП – призначені для того, «щоб не завалилася економіка» країни, чиї національні багатства скоротилися на 100 млрд євро у період кризи.

За прогнозом уряду, ВВП Франції в цьому році скоротиться на 11%, а безробітних стане більше на 800 000 чоловік.

На екстрені антикризові заходи для порятунку економіки французька влада витратила вже 460 млрд євро. Новий 100-мільярдний план витрат націлений на довгостроковий розвиток, реіндустріалізацію, екологічну трансформацію промисловості та інфраструктури.

«Я сподіваюся, що завдяки плану в 2021 році буде створено 160 000 робочих місць», – сказав прем'єр Кастекс в інтерв'ю RTL. Влада сподівається, що на докризовий рівень економіка Франції повернеться в 2022 році.

Третина витрат в рамках «плану перезапуску» призначена на підтримку і розвиток підприємств. Левова частка цього пакету – зниження податків. Податковий тягар для бізнесу полегшать на 10 млрд в 2021 році і ще на таку ж суму – в 2022.

Податок на прибуток для бізнесу буде знижений з 33% до  25% прибутку у 2022 році.

Пакет допомоги призначений в першу чергу для розвитку малих і середніх підприємств.

На розвиток «зеленої» економіки уряд передбачив 30 млрд євро зі ста. Транспорту виділять 11 млрд інвестицій. Половину отримає національна залізнична компанія SNCF на активізацію вантажних перевезень (які сильно потіснив автотранспорт), відновлення нічних пасажирських ліній (які майже зникли), а також модернізацію місцевих ліній залізничного сполучення.

Значні кошти заплановані на розвиток міського громадського транспорту, а також велосипедів як перспективного і екологічно чистого засобу пересування в містах.

9 млрд євро виділено на енергетичну модернізацію підприємств, а також розвиток водневої енергетики.

На зайнятість, працевлаштування молоді, лікарні і соцдопомогу піде 35 млрд євро.

100-мільярдний французький план інвестицій буде частково профінансований (40 млрд євро) із загального фонду Євросоюзу, який створено для перезапуску економіки єдиної Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті