Зеленський доручив Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну

Зеленський доручив Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну

Законопроєкти також мають регулювати оподаткування й розвиток української освіти у сфері програмування

Зеленський доручив Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну
Президент України Володимир Зеленський
Фото: фейсбук-сторінка ОП

Президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання розробити та винести на розгляд Верховної Ради законопроєкти, спрямовані на розвиток ІТ-індустрії в Україні. Як повідомляється на сайті Офісу президента, відповідний указ №371/2020 Зеленський підписав 3 вересня 2020 року.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів із залученням представників державних органів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і народних депутатів України має у тримісячний термін розробити та винести на розгляд парламенту законопроєкти, спрямовані на стимулювання провадження господарської діяльності у сфері інформаційних технологій.

Зокрема, на законодавчому рівні мають бути визначені тимчасові особливості оподаткування заробітних плат ІТ-фахівців, які перебувають у трудових відносинах з ІТ-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці й підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку.

Також президент наполягає на вдосконаленні порядку здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження з метою унеможливлення необґрунтованого втручання у діяльність ІТ-компаній.

Крім того, згідно з указом глави держави, уряд має забезпечити вдосконалення процедур отримання ІТ-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію та одержання роботодавцем (ІТ-компанією) дозволу на працю іноземців та осіб без громадянства.

Кабінет Міністрів також має сприяти розвитку освіти в галузі інформаційних технологій та інтеграції найкращих світових практик у систему підготовки ІТ-фахівців для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Відповідно до документа, має бути забезпечене вдосконалення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних шляхом залучення закладів освіти, що здійснюють підготовку фахівців у ІТ-сфері.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, білоруські філіали британської IT-компанії відправляють частину команди в Україну через відключення інтернету.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло