Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Швеція виступила проти мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»

Швеція виступила проти мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»

Шведський прем’єр наголосив, що рішення щодо газопроводу вже прийнято і не варто пов’язувати його з отруєнням Навального

Швеція виступила проти мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»
фото: сайт Nord Stream 2

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен заявив, що Москва повинна прояснити ситуацію з замахом на засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального. Як повідомляє DW, політик наголосив, що це «був замах на вбивство» і «спроба змусити замовкнути опозицію в Росії

Шведський прем'єр також зазначив, що стався замах на російській території, тому, за на його переконання, «відповідальність за розслідування інциденту та притягнення винних до відповідальності лежить на російському керівництві».

Левен не підтримав вимогу низки політиків про скасування або мораторій на будівництво газопроводу  «Північний потік – 22.

«Як країна, ми вже прийняли всі рішення по «Північному потоку – 2». Для нас дуже важливо, щоб міжнародне право дотримувалося», – підкреслив він. Шведська влада схвалила проект в 2018 році.

Що стосується можливих санкцій щодо Росії, прем'єр-міністр Швеції зазначив, що це обговорюється на рівні Євросоюзу. Раніше Ангела Меркель висловлювалася проти того, щоб пов'язувати замах на життя Навального з долею «Північного потоку – 2». Неодноразово канцлер ФРН говорила про рішучість німецької влади завершити будівництво газопроводу.

Нагадаємо: Олексій Навальний знаходиться в комі з 20 серпня. 22 серпня його перевезли з Омська до берлінської клініки «Шаріте». У Німеччині одразу заявили про отруєння політика, російські медики цю версію заперечили.

Уряд Німеччини  оголосив, що лабораторія Бундесверу знайшла в організмі Навального сліди отрути з групи «Новічок».

Раніше російські лікарі поставили Навальному діагноз «порушення обміну речовин».

Окрім того, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що до вивезення в ФРН ніякої отрути в організмі Навального не було.

 Організація із заборони хімічної зброї заяіилв, що може визнати отруєння Навального застосуванням хімічної зброї.

Як повідомлялось, канцлер ФРН Ангела Меркель перебуває під тиском в межах своєї власної партії , яка вимагає, щоб вона відмовилась від підтримки суперечливого газопроводу з Росією після того, як стало відомо про потенційну участь Кремля в отруєнні лідера Росії опозиції Навального.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті