Світова економіка може в найближчі 5 років втратити $35 трлн через пандемію – Bloomberg
Знадобиться ще чимало часу, перш ніж вакцина від коронавірусу стане широко доступною

Світова економіка знаходиться на піку відновлення після кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу COVID-19, але до кінця 2020 року країни можуть зіткнутися з новими проблемами, вважають опитані Bloomberg експерти.
На думку професора Австралійського національного університету Уорріка Маккіббіна, до 2025 року пандемія може коштувати світовій економіці близько $35 трлн.
«Ви повинні зробити вакцинацію досить великої частини населення, перш ніж економічні втрати почнуть знижуватися», – вважає Маккіббін. Він зазначив, що потрібно ще чимало часу, щоб зробити розроблену вакцину доступною людям в усьому світі.
Як зазначає Bloomberg, уряди провідних економік світу вже вклали трильйони доларів в заходи підтримки. Завдяки цим антикризовим заходам зростає виробництво в Німеччині, відновлюється економіка Китаю, знижується безробіття в США.
«Ми спостерігаємо піковий відскік. З цього моменту імпульс трохи згасає», – сказав радник з глобальної економіки Pacific Investment Management Йоахим Фелс.
Зберегти зростання буде непросто, вважають експерти. Уряди повинні продовжувати зусилля з підтримки економік, проте багато з них вже зараз готові призупинити «антивірусні» заходи підтримки.
В якості прикладу країни, яка обрала правильну стратегію, експерти агентства навели Швецію. Вона була однією з небагатьох кран, що відмовилися від суворих обмежень.
Спецпосланець ВООЗ Девід Набарро зазначив, що жорсткий карантин служить «грубим інструментом», який серйозно б'є по доходах громадян і малого бізнесу.
За оцінкою експерта з Capital Economics Девіда Окслі, зниження ВВП Швеції в 2020 році очікується на рівні 7%, в той час як економіки інших країн Європи знижуються до 30%. При цьому кількість смертей від COVID-19 в Швеції набагато більше, ніж у сусідній Данії. За даними Університету Джонса Хопкінса, в Швеції померли 5800 осіб (при 84 900 заражених), в Данії – 627 осіб (при 18 300 хворих).
Нагадаємо, Італія занурилася в рецесію, економіка обвалилася на 12,8% за квартал.
За матеріалами Коммерсант
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].