Україна – на першому місці в рейтингу найактивніших користувачів криптовалютою
Криптовалюта в нас популярна як засіб вкладення, зберігання коштів та обміну

Українці і росіяни є найактивнішими користувачами криптовалютою в світі. Про це свідчить попередній звіт аналітичної компанії Chainalysis, пише ForkLog.
У своєму глобальному дослідженні фахівці акцентували увагу на масовому прийнятті цифрових активів звичайними користувачами.
Методологія дослідження враховує чисельність населення і економічні показники країни і включає: вартість цифрових активів, що пересилаються, на душу населення, залишки монет на онлайн-рахунках, обсяг роздрібних і p2p-транзакцій на суму менше $10 000, розрахований за паритетом купівельної спроможності.
«Ми взяли середнє геометричне значення рейтингу для кожної з 154 країн, після чого привели оцінку по ньому за шкалою від 0 до 1 для отримання загального рейтингу», – зазначають дослідники.
Аналіз першої десятки країн показав наявність ажіотажу навколо криптовалют як засобу вкладення, зберігання коштів та обміну.
Перше місце в рейтингу зайняла Україна, за нею йде Росія. Замикає трійку лідерів Венесуела. У ТОП-10 потрапили Китай, Кенія, США, Південна Африка, Нігерія, Колумбія і В'єтнам.

Особлива активність цього сектору спостерігається в країнах, що розвиваються. Наприклад, жителі Венесуели використовують криптовалюту для збереження заощаджень в умовах економічної нестабільності.
Популярність p2p-платформ у країнах, що зазнають проблеми з доступом до традиційної фінансової системи, пояснюється відсутністю посередника і нормативних обмежень при їх використанні.
Найбільші потоки переміщення криптовалюти зафіксовані в Східній Азії.
Нульові оцінки в рейтингу отримали 12 країн: Афганістан, Алжир, Кабо-Верде, Чад, Фіджі, Лаос, Лівія, Монголія, Таджикистан, Туркменістан, Західний берег річки Йордан і Сектор Газа, а також Зімбабве. Всі ці країни набрали нуль балів як мінімум по одному пункту метрики, що, втім, не означає повної відсутності криптовалютної активності серед населення, зазначають дослідники.
«Ми визнаємо недоліки методології, включаючи використання VPN та інших продуктів, які можуть маскувати географічне походження онлайн-активності. Однак досліджувані нами тенденції включають мільйони транзакцій, тому поширеність таких сервісів повинна бути надзвичайно широкою, щоб істотно впливати на кінцеві дані», – відзначили в Chainalysis.
Раніше Мінцифри України опублікувало реліз, на основі резюме дослідження Chainalysis, в якому повідомило про лідерство країни за кількістю активних користувачів криптовалютою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].