Huawei залучає гроші власних співробітників для досліджень і розробок
Компанія шукає вихід із ситуації, в якій опинилася через санкції США

Китайська компанія Huawei Technologies намагається залучити кошти своїх співробітників, щоб збільшити витрати на дослідження і розробку нових продуктів. Компанія продовжує вживати заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків торгових санкцій США. Про це пише South China Morning Post, на яке посилається DailyComm.
Як стверджують обізнані джерела, раніше в 2020 році Huawei ввела нове правило отримання дивідендів від прибутку: компанія дозволила співробітникам купувати віртуальні акції на суму 25% від їх доходів за останні п'ять років. Скористатися цією послугою можуть лише ті люди, які пропрацювали в Huawei більше п'яти років.
Компанія Huawei на 100% належить понад 104 тисячам співробітників, включаючи засновника і президента Рена Женьфея. Станом на 31 грудня 2019 року у компанії загалом працювало 194 000 осіб.
За власними даними Huawei, в 2019 році кожна віртуальна акція компанії була оцінена в 7,85 юаня, що на 45% більше, ніж в 2010-му. Торгівля акціями між співробітниками заборонена, але папери можна продати назад профспілці відповідно до правил компанії. Пенсіонери також володіють пакетами акцій, але ті, хто звільняється з роботи в Huawei, повинні продати свої акції назад, якщо вони пропрацювали в компанії менше восьми років.
South China Morning Post пише, що послабивши вимоги до покупки віртуальних акцій, Huawei прагне залучити гроші співробітників, щоб витратити їх на R&D-напрямок. Крім того, така схема допомагає компанії утримувати талановитих фахівців у непрості для Huawei часи, повідомили співрозмовники видання.
Раніше газета The Wall Street Journal (WSJ) опублікувала статтю, в якій розповідається про високу відданість співробітників Huawei, які навіть готові ризикнути життям на благо компанії. Ця ідейність і стала одним із головних факторів успіху китайського виробника телекомунікаційного устаткування і мобільних пристроїв.
За даними WSJ, Рен Женьфей прищепив в компанії філософію, при якій багато службовців готові пожертвувати відпусткою, відмовитися від оплати за понаднормову роботу, а іноді і ризикувати своїм життям.
Висока відданість співробітників Huawei навіть відображена в книзі під назвою Huawei Story. У ній, зокрема, розповідається про те, як працівники компанії будували мережі в Сибіру при сильних морозах, як жили в спартанських умовах в гуртожитках Німеччини, як, ризикуючи своїм життям, продовжували працювати в Африці незважаючи на спалах лихоманки Ебола.
Як повідомлялося, Huawei піднімає ціни на смартфони через американські санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].