Forbes склав рейтинг 400 найбагатших американців

Forbes склав рейтинг 400 найбагатших американців

Спільні статки найбагатших американців за рік зросла на $240 млрд і досягли $3,2 трлн

Forbes склав рейтинг 400 найбагатших американців
фото Shutterstock

Американський Forbesопублікував новий рейтинг 400 найбагатших людей США. Сумарний статок учасників рейтингу в цьому році досяг $3,2 трлн – це на $240 млрд більше, ніж в рейтингу минулого року. Три останніх роки планка відсікання для потрапляння в список складає $2,1 млрд.

Третій рік поспіль список очолив гендиректор Amazon Джефф Безос, він же найбагатший бізнесмен світу за версією Forbes. Його статки в рейтингу зафіксовано на позначці $179 млрд (дата відсікання для рейтингу – 24 липня 2020 року). Відтоді статки ще збільшилася: до обвалу фондових ринків минулого тижня вони становили близько $210 млрд.

Безос став першим бізнесменом за час підрахунків Forbes, капітал якого перевищив планку $200 млрд. Станом на 14:00 8 вересня капітал Безоса оцінювався в $193,5 млрд. Порівняно з рейтингом минулого року, статки Безоса збільшилася на $65 млрд.

Друге місце в рейтингу зайняв співзасновник Microsoft Білл Гейтс, статки якого при складанні рейтингу оцінили в $111 млрд.

У першій п'ятірці розташувалися також гендиректор Facebook Марк Цукерберг ($85 млрд, зараз $103,8 млрд), інвестор Уоррен Баффет ($73,5 млрд) і глава Oracle Ларрі Еллісон ($72 млрд).

У десятці також гендиректор Tesla Ілон Маск ($68 млрд) і засновники Google – Ларрі Пейдж ($67,5 млрд) і виходець з СРСР Сергій Брін ($65,7 млрд).

У топ-15 увійшла колишня дружина Безоса Маккензі Скотт, яка після розлучення отримала чверть частки чоловіка в компанії: її статки оцінюються в $57 млрд. 327-е місце зайняла відома телеведуча Опра Уінфрі, її капітал оцінюється в $2,6 млрд.

Forbes склав рейтинг 400 найбагатших американців

У списку 18 нових осіб, а ще дев'ять чоловік в нього повернулися. Двоє з минулорічного списку померли, а 25 чоловік покинули рейтинг, оскільки їх статки впали нижче $2,1 млрд – у десяти це сталося через коронавірус. Серед новачків – Ерік Юань, засновник одного з головних інтернет-сервісів епохи пандемії, відеодзвінків Zoom. Він зайняв 43-е місце з капіталом $11 млрд. На 249-му місці опинився засновник стартапу з виробництва електричних вантажівок Nicola Тревор Мілтон ($3,3 млрд).

Для складання рейтингу Forbes врахував усі види активів: частки в публічних і приватних компаніях, нерухомість, яхти, літаки, ферми і виноградники, ювелірні прикраси, колекції автомобілів і багато іншого.

Кожному учаснику рейтингу присуджувався певний бал за благодійність: враховувалося не просто те, скільки доларів кожен мільярдер передав своїм благодійним фондам за все життя, а кількість грантів, які видали ці фонди, і прямі пожертви. Оцінка ґрунтувалася на тому, який відсоток від статків пожертвували мільярдери. Лідер списку, Джефф Безос, отримав найнижчий бал – одиницю, як і Ларрі Еллісон, Ілон Маск, Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найвищу оцінку – п'ятірку – отримали всього 10 мільярдерів, в тому числі Уоррен Баффет і Джордж Сорос. Баффет став лідером за загальною сумою пожертв: Forbes оцінив її в $40 млрд.

Другу Баффета Біллу Гейтсу, теж відомому своєю благодійною роботою через спільний з дружиною фонд, Forbes USA присудив четвірку – як і Майклу Блумбергу. Маккензі Скотт, яка мала намір в благодійності «не зупинятися, поки сейф не спорожніє», Forbes USA дав всього два бали. Така ж оцінка у засновника Twitter Джека Дорсі, який у квітні пообіцяв витратити на благодійність $ 1 млрд (третину свого капіталу на той момент): Forbes пояснив, що не брав до уваги обіцянки, а тільки вже зроблені пожертви.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло