Forbes склав рейтинг 400 найбагатших американців
Спільні статки найбагатших американців за рік зросла на $240 млрд і досягли $3,2 трлн

Американський Forbesопублікував новий рейтинг 400 найбагатших людей США. Сумарний статок учасників рейтингу в цьому році досяг $3,2 трлн – це на $240 млрд більше, ніж в рейтингу минулого року. Три останніх роки планка відсікання для потрапляння в список складає $2,1 млрд.
Третій рік поспіль список очолив гендиректор Amazon Джефф Безос, він же найбагатший бізнесмен світу за версією Forbes. Його статки в рейтингу зафіксовано на позначці $179 млрд (дата відсікання для рейтингу – 24 липня 2020 року). Відтоді статки ще збільшилася: до обвалу фондових ринків минулого тижня вони становили близько $210 млрд.
Безос став першим бізнесменом за час підрахунків Forbes, капітал якого перевищив планку $200 млрд. Станом на 14:00 8 вересня капітал Безоса оцінювався в $193,5 млрд. Порівняно з рейтингом минулого року, статки Безоса збільшилася на $65 млрд.
Друге місце в рейтингу зайняв співзасновник Microsoft Білл Гейтс, статки якого при складанні рейтингу оцінили в $111 млрд.
У першій п'ятірці розташувалися також гендиректор Facebook Марк Цукерберг ($85 млрд, зараз $103,8 млрд), інвестор Уоррен Баффет ($73,5 млрд) і глава Oracle Ларрі Еллісон ($72 млрд).
У десятці також гендиректор Tesla Ілон Маск ($68 млрд) і засновники Google – Ларрі Пейдж ($67,5 млрд) і виходець з СРСР Сергій Брін ($65,7 млрд).
У топ-15 увійшла колишня дружина Безоса Маккензі Скотт, яка після розлучення отримала чверть частки чоловіка в компанії: її статки оцінюються в $57 млрд. 327-е місце зайняла відома телеведуча Опра Уінфрі, її капітал оцінюється в $2,6 млрд.

У списку 18 нових осіб, а ще дев'ять чоловік в нього повернулися. Двоє з минулорічного списку померли, а 25 чоловік покинули рейтинг, оскільки їх статки впали нижче $2,1 млрд – у десяти це сталося через коронавірус. Серед новачків – Ерік Юань, засновник одного з головних інтернет-сервісів епохи пандемії, відеодзвінків Zoom. Він зайняв 43-е місце з капіталом $11 млрд. На 249-му місці опинився засновник стартапу з виробництва електричних вантажівок Nicola Тревор Мілтон ($3,3 млрд).
Для складання рейтингу Forbes врахував усі види активів: частки в публічних і приватних компаніях, нерухомість, яхти, літаки, ферми і виноградники, ювелірні прикраси, колекції автомобілів і багато іншого.
Кожному учаснику рейтингу присуджувався певний бал за благодійність: враховувалося не просто те, скільки доларів кожен мільярдер передав своїм благодійним фондам за все життя, а кількість грантів, які видали ці фонди, і прямі пожертви. Оцінка ґрунтувалася на тому, який відсоток від статків пожертвували мільярдери. Лідер списку, Джефф Безос, отримав найнижчий бал – одиницю, як і Ларрі Еллісон, Ілон Маск, Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найвищу оцінку – п'ятірку – отримали всього 10 мільярдерів, в тому числі Уоррен Баффет і Джордж Сорос. Баффет став лідером за загальною сумою пожертв: Forbes оцінив її в $40 млрд.
Другу Баффета Біллу Гейтсу, теж відомому своєю благодійною роботою через спільний з дружиною фонд, Forbes USA присудив четвірку – як і Майклу Блумбергу. Маккензі Скотт, яка мала намір в благодійності «не зупинятися, поки сейф не спорожніє», Forbes USA дав всього два бали. Така ж оцінка у засновника Twitter Джека Дорсі, який у квітні пообіцяв витратити на благодійність $ 1 млрд (третину свого капіталу на той момент): Forbes пояснив, що не брав до уваги обіцянки, а тільки вже зроблені пожертви.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].