Мін'юст подав апеляційну скаргу на рішення суду стягнути з ПриватБанку 10 млрд грн, а на суддю Вовка – скаргу до ВРП

Мін'юст подав апеляційну скаргу на рішення суду стягнути з ПриватБанку 10 млрд грн, а на суддю Вовка – скаргу до ВРП

Сергій Вовк обіймає посаду судді Печерського райсуду Києва 14 років

Мін'юст подав апеляційну скаргу на рішення суду стягнути з ПриватБанку 10 млрд грн, а на суддю Вовка – скаргу до ВРП
Суддя Печерського райсуду Сергій Вовк
Фото: ukrinform

Міністерство юстиції подала апеляційну скаргу на ухвалу Печерського районного суду Києва про стягнення з державного «ПриватБанку» на користь братів Суркісів 10 млрд грн. Очільник міністерства Денис Малюська написав про це на своїй сторінці у фейсбуці. 

«Його ухвала стане або початком відродження судової влади, якщо вдасться належно на ухвалу відреагувати, за всією суворістю закону. Ну або навпаки, символом тотального краху, якщо належної реакції не відбудеться. Ну а ми не сидимо, склавши руки. На ухвалу ми щойно подали апеляційну скаргу», – зазначається в дописі урядовця.

Також він додає, що на суддю Сергія Вовка міністерство подало скаргу до Вищої ради правосуддя (ВРП). 

Сергій Вовк – суддя київського Печерського райсуду. Через однакове прізвище та спільну професію його часто плутають з Павлом Вовком – суддею київського Окружного адмінсуду.

Сергій Вовк за 14 років на посаді став відомий такими рішеннями:

Справа Юрія Луценка
2012 – Вовк засудив Юрія Луценка до 4 років тюрми за звинуваченням у незаконному святкуванні Дня міліції в палаці «Україна». Згодом Європарламент визнав, що Вовк засудив Луценка з політичних мотивів.

Справа Валерія Іващенка
Вовк був головою в колегії суддів, яка засудила колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка до 5 років ув'язнення. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем 2009 року під час підписання плану санації ДП «Феодосійський судомеханічний завод». 2012 року Європейський суд визнав, що Вовк виніс таке рішення з політичних мотивів.

Справа Портнова
У серпні 2019 – Вовк задовольнив позов колишнього радника Януковича Андрія Портнова щодо захисту честі й гідності та ухвалив стягнення з бюджету 7 млн грн для Портнова.

Справа про вбивство «Сармата»
Червень 2019 – Вовк відхилив клопотання слідства щодо продовження утримання під вартою Михайла Сігіди, основного підозрюваного у вбивстві бердянського активіста та учасника АТО Віталія «Сармата» Олешка. Суддя відправив підозрюваного під домашній арешт.

Справа про вбивство Шеремета
З 14 квітня 2006 – суддя Печерського районного суду Києва, з 3 лютого 2011 згідно з постановою Верховної Ради обраний на цю ж посаду безстроково. Тому Вовк обирав запобіжний захід підозрюваним у вбивстві українського журналіста Павла Шеремета. Андрію Антоненку та Юлії Кузьменко Вовк обрав утримання під вартою до 8 лютого 2020 року.

Справа активістки Тетяни Чорновол

Домашній арешт ексдепутатки Тетяни Чорновол, підозрюваної у підпалі офісу «Партії регіонів» у часи Майдану та вбивстві людини, яка загинула у задимленому приміщенні. ДБР стверджує, що саме ця пожежа нібито стала приводом для насильства з боку правоохоронців, за що ДБР зазнало гострої критики з боку депутатів і громадськості.

Вовк встиг ухвалити багато цікавих рішень. Наприклад, забороняв поширювати будь-яку недобросовісну рекламу про діяльність тодішньої прем'єрки Юлії Тимошенко. Або визнавав, що міський голова Києва Леонід Черновецький протиправно рік не проводив особистий прийом громадян. Це відбулось просто перед позачерговими виборами, на яких меру опонував Олександр Турчинов з партії Тимошенко.

Нагадаємо, 3 вересня Печерський райсуд Києва під головуванням судді Сергія Вовка зобов'язав державний «ПриватБанк» виплатити компаніям братів Суркісів $350 млн (10 млрд грн). 

Наступного дня Печерський суд відновлює провадження проти «ПриватБанку» про стягнення $164,5 млн.

8 вересня у ВР зареєстрували законопроєкт проти виплати Суркісам 10 млрд грн з «ПриватБанку». Закон передбачає заборону на примусове стягнення коштів чи майна, окрім арешту.

Також НАБУ відкрило справу через рішення Печерського суду на користь Суркісів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло