Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Глава Міненерго України підтвердила відмову американської Louisiana Natural Gas Exports від LNG-проєкту

Глава Міненерго України підтвердила відмову американської Louisiana Natural Gas Exports від LNG-проєкту

Проєкт передбачав постачання скрапленого природного газу (LNG) обсягом близько 5 млрд куб. м газу на рік

Глава Міненерго України підтвердила відмову американської Louisiana Natural Gas Exports від LNG-проєкту
фото: 5.ua

Американська Louisiana Natural Gas Exports відмовилася від проєкту співпраці з Україною, який передбачав довгострокове постачання скрапленого природного газу (LNG) обсягом близько 5 млрд куб. м газу на рік. В. о. міністра енергетики Ольга Буславець підтвердила цю інформацію на пресконференції в Києві 11 вересня. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Дійсно, була відмова, ніякого додаткового спілкування після цього не було», – сказала вона.

Нагадаємо: Кабмін наприкінці травня 2020 року схвалив меморандум про співпрацю з Louisiana Natural Gas Exports про можливе постачання LNG із США в Україну та розвиток газової інфраструктури з Польщею.

Згідно з даними, які оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко (фракція «Європейська солідарність») у своєму телеграм-каналі, документ передбачає щорічний обсяг постачання LNG близько 5,5 млрд куб. м, а його ціна визначатиметься відповідно до цін на американській газовій біржі Henry Hub.

Меморандум, зокрема, передбачав будівництво нового газопроводу між газовим вузлом Германовіце (Польща) і Більче-Волицьким ПСГ. Фінансування проєкту може включати підтримку певних урядових установ США та Європи.
Передбачалося, що остаточні угоди можуть включати довгостроковий договір на постачання LNG із США в Україну, договір про зберігання газу в ПСГ України, договір про будівництво та експлуатацію необхідної інфраструктури між Польщею та Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті