Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Україна схвалила меморандум про можливі поставки газу з США

Україна схвалила меморандум про можливі поставки газу з США

Мінекоенерго обробило проект меморандуму про співпрацю між Louisiana Natural Gas Exports і Кабміном

Україна схвалила меморандум про можливі поставки газу з США
фото Shutterstock

Уряд України схвалив меморандум про співпрацю з американською Louisiana Natural Gas Exports з питання можливих поставок скрапленого газу, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, передає Reuters.

Виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець сказала перед голосуванням міністрів, що Мінекоенерго підготувало проект меморандуму про співпрацю між Louisiana Natural Gas Exports і Кабінетом міністрів про сприяння поставкам газу в Україну і вдосконалення газової інфраструктури.

«Меморандум передбачає вивчення можливості диверсифікації шляхів поставок природного газу шляхом забезпечення довгострокових поставок зрідженого природного газу та розвиток прикордонної газової інфраструктури України та ЄС», – сказала Буславець.

За даними Інтерфакс-Україна, яке посилається на Телеграм-канал нардепа Олексія Гончаренка, документ передбачає щорічний обсяг постачання LNG близько 5,5 млрд куб. м, а його ціна визначатиметься відповідно до цін на американській газовій біржі Henry Hub.

Меморандум, зокрема, передбачає будівництво нового газопроводу між газовим вузлом Германовіце (Польща) і Більче-Волицьким ПСГ. Фінансування проекту може включати підтримку певних урядових установ США та Європи.

Остаточні угоди можуть включати довгостроковий договір на постачання LNG із США в Україну, договір про зберігання газу в ПСГ України, договір про будівництво та експлуатацію необхідної інфраструктури між Польщею та Україною.

Як повідомлялося, екс-заступник глави Мінекоенерго Костянтин Чижик в інтерв'ю Інтерфакс-Україна на початку березня зазначав, що уряди США та України домовилися про постачання в Україну LNG через термінали в Польщі обсягом 6-8 млрд куб. м щороку з подальшим його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських ПСГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті