Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
Працівники «Білоруськалію» оголосили безстроковий страйк

Працівники «Білоруськалію» оголосили безстроковий страйк

Тепер страйк-комітет ссилається на іншу статтю, яка дає право на протест

Працівники «Білоруськалію» оголосили безстроковий страйк
фото з соцмереж

Страйковий комітет ВАТ «Білоруськалій» заявив про намір продовжити протести в формі безстрокового страйку – відмови від роботи за політичними мотивами. Напередодні білоруський суд визнав страйк на підприємстві незаконним, передає Інтерфакс.

«У зв'язку з рішенням Мінського обласного суду про визнання страйку, організованого страйкомом ВАТ «Білоруськалій» з 17 серпня 2020 року незаконним, ми, члени страйкового комітету, приносимо свої вибачення всім працівникам підприємства за некоректне оформлення страйку», – йдеться в телеграм-каналі комітету.

У повідомленні наголошується, що страйком продовжує свій протест, грунтуючись на міжнародному пакті ООН «Про економічні, соціальні та культурні права», ратифікованому Білоруссю, і на статті 8 Трудового кодексу Білорусі.

Як повідомлялося, після оголошення результатів виборів президента Білорусі працівники деяких підприємств, в тому числі «Білоруськалій», оголосили про страйки та інші форми мирного протесту. Зокрема, 17 серпня ЗМІ повідомляли про зупинку всіх шахт на «Білоруськалій».

Керівництво «Білоруськалій» повідомляло, що з 20 серпня підприємство працює з максимальним завантаженням потужностей, і в серпні обсяг випуску калійних добрив перевищить 1 млн тонн, що на 3% більше, ніж в серпні минулого року.

31 серпня стало відомо, що співголову страйкового комітету «Білоруськалій» Анатолія Бокуна заарештували на 15 діб за порушення порядку проведення масових заходів. Раніше йому призначили штраф за участь в несанкціонованому заході.

12 вересня рішенням Мінського обласного суду страйк, оголошений на підприємстві, був визнаний незаконним.

ВАТ «Білоруськалій» на 100% належить державі, його частка на світовому ринку хлоркалія в 2019 році становила близько 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті