Найбільша угода на ринку чіпів: Nvidia купує Arm за рекордні $40 млрд

Найбільша угода на ринку чіпів: Nvidia купує Arm за рекордні $40 млрд

Перепоною для закриття угоди може стати отримання дозволів від КНР, США, ЄС та Британії

Найбільша угода на ринку чіпів: Nvidia купує Arm за рекордні $40 млрд
фото www.flickr.com/photos/tadeubanzato/6105037006

Американська технологічна компанія Nvidia купила розробника технологій мобільних процесорів Arm у японської холдингової компанії SoftBank за $40 млрд, отримавши контроль над деякими з найбільш широко використовуваних електронних технологій. Як повідомляє Bloomberg, ця угода стала найбільшою на сьогоднішній день в індустрії мікросхем.

Nvidia заплатить $21,5 млрд акціями і $12 млрд готівкою за британського розробника мікросхем, включаючи $2 млрд за підписання. SoftBank може отримати додатково $5 млрд готівкою або акціями, якщо діяльність Arm буде відповідати певним цілям, йдеться в заяві компанії. Ще $1,5 млрд будуть виплачені співробітникам Arm у вигляді акцій Nvidia.

Акції SoftBank виросли на 10% після оголошення новини про угоду і відновлення розмов про те, що компанія може знову стати приватною і буде виключена з лістингу.

Видання повідомляє, що важливість Arm набагато перевищує його дохід, який виробник отримує  від ліцензування чіпів і продажу процесорних проектів. Ця технологія лежить в основі продажу понад 1 млрд смартфонів щорічно. Чіпи, які використовують код і його схеми, є скрізь, від заводського обладнання до домашньої електроніки.

Перепоною для закриття угоди може стати отримання схвалення регулюючих органів. Компаніям необхідно отримати дозволи від Китаю, Великобританії, Європейського Союзу та США, і це може зайняти до 18 місяців. Схвалення Китаю може бути особливо важким, враховуючи зростаючу напруженість у відносинах з США.

«Тепер Arm стане американською компанією, і конфлікт в індустрії чіпів між США і Китаєм стане ще жорсткішим, оскільки Китай все ще контролює Arm China», – сказав Коджі Хіра, керівник консалтингової компанії по злиттю і поглинанням Kachitas Corp в Токіо.

Ще одна серйозна проблема – це побоювання з приводу того, чи порушить придбання відносини Arm з такими клієнтами, як Apple і Intel. Розробнику мікросхем досі вдавалося працювати з широким колом партнерів, частково завдяки тому, що він не конкурував з ними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло