Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Суд відхилив позов «Укренерго» до ДТЕК на 426 млн грн

Суд відхилив позов «Укренерго» до ДТЕК на 426 млн грн

ДТЕК перестав платити тариф на експорт електроенергії, посилаючись на синхронізацію законодавства до європейських норм

Суд відхилив позов «Укренерго» до ДТЕК на 426 млн грн
Фото: pixabay.com

Господарський суд Львівської області відмовив НЕК «Укренерго» в задоволенні позову до «ДТЕК Західенерго» про стягнення 425 млн грн за послуги з передачі електроенергії за договором від 4 листопада 2019 року. Рішення суду опубліковано в єдиному реєстрі судових рішень, передає finabalance.

Згідно з матеріалами справи, «ДТЕК Західенерго» оплатив вартість послуг з передачі електроенергії, яку компанія використовувала для своїх потреб. Однак відмовився платити за обсяги експортної/імпортної електроенергії, тому що це не відповідало умовам укладеного договору.

ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять даний тариф, а Україна сьогодні синхронізує своє законодавство до європейських норм.

Також ДТЕК ініціював ряд судових розглядів з метою повного скасування необхідності платити «Укренерго» по тарифах на експорт електроенергії. Зокрема, у лютому 2020 року Окружний адмінсуд Києва в ході відкритого провадження, ініційованого ДТЕК, призупинив дію постанови НКРЕКУ, де конкретизуються зобов'язання експортерів платити тарифи на передачу електроенергії.

За підсумками 2019 року, ДТЕК був найбільшим українським експортером електроенергії.

Борг холдингу Ріната Ахметова перед державною компанією «Укренерго» за послуги з передачі електроенергії становить 544 млн грн, повідомляє finabalance з посиланням на відкриті джерела.

Нагадаємо, ДТЕК Ахметова пів року не платить державі за оренду 5 шахт. Борги вже перевищують 100 млн грн. 

У ДТЕК Ріната Ахметова повідомили, що не платять державі за оренду п'яти шахт ДП «Добропіллявугілля» з березня 2020 року через їхній простій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті