Низка країн ЄС наполягає на впровадженні більш суворих правил для криптовалют

Низка країн ЄС наполягає на впровадженні більш суворих правил для криптовалют

Вони вважають, що не можна дозволяти криптовалютам працювати в ЄС, доки не будуть вирішені правові, нормативні та наглядові проблеми

Низка країн ЄС наполягає на впровадженні більш суворих правил для криптовалют
фото www.flickr.com/photos/cryptocurrencynews/46953323051

Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди закликали Європейську комісію створити суворі правила для криптовалют, забезпечених активами, таких як стейблкоін, для захисту споживачів та державного суверенітету в грошово-кредитній політиці.

Як повідомляє Reuters, міністри фінансів п'яти країн-членів ЄС спільно заявили, що стейблкоінам не можна дозволяти працювати в 27 країнах-членах ЄС до тих пір, поки не будуть вирішені правові, нормативні та наглядові проблеми.

Стейблкоін – це тип криптовалюти, який підтримується традиційними активами. Це було в порядку денному глав держав в минулому році, коли Facebook оприлюднив плани щодо своєї криптовалюти Libra.

Деякі центральні банки і фінансові регулятори, висловили стурбованість тим, що Libra може дестабілізувати грошово-кредитну політику, сприяти відмиванню грошей і підірвати особисті дані, пригрозили заблокувати його, в результаті чого проект був відкладений і змінений.

Нормативно-правова база ЄС для стейблкоінов повинна захищати грошовий суверенітет блоку і реагувати на ризики грошово-кредитної політики, а також захищати споживачів, говориться в заяві п'яти країн.

Очікується, що ЄК представить нормативні пропозиції в кінці цього місяця.

«Ми всі згодні з тим, що наше завдання – підтримувати стабільність фінансових ринків і забезпечувати, щоб те, що є завданням держав, залишалося завданням держав», – сказав журналістам міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц в спільній заяві зі своїми колегами.

П'ять країн хочуть, щоб усі стейблкоіни були прив'язані в співвідношенні 1: 1 до фіатних грошей, резервних активів, деномінованими в євро або інших валютах країн-членів ЄС і депонованими в установі, схваленій ЄС.

Вони також наполягають на тому, що всі компанії, що працюють зі стейблкоінами, повинні бути зареєстровані в ЄС.

«Ми очікуємо, що Комісія (ЄК – ред.) встановить дуже суворі і чіткі правила, щоб уникнути неправомірного використання криптовалют для терористичної діяльності або відмивання грошей», – сказав міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер.

Нагадаємо: у квітні цього року Facebook та її партнери заявили, що їхній проєкт Libra повністю змінить концепцію – відтепер він стане цифровим мультигаманцем. Компанія відмовилась від ідеї створення єдиної для усього світу криптовалюти через супротив та тиск регуляторів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло