На тлі протестів білоруси у серпні забрали з банків понад $1 млрд

На тлі протестів білоруси у серпні забрали з банків понад $1 млрд

При цьому аналітики компанії S&P 11 вересня переглянули прогноз за суверенними рейтингами Білорусі, змінивши його зі «Стабільного» на «Негативний»

На тлі протестів білоруси у серпні забрали з банків понад $1 млрд
фото: forexmagnates.com

На тлі масових протестів у серпні 2020 року білоруси забрали з банків понад $1 млрд. Про це повідомляє видання «Український капітал» з посиланням на статистику Нацбанку Білорусі.

Зазначається, що у серпні жителі країни забрали $624 млн з банківських депозитів в іноземній валюті, 704,6 млн білоруських рублів з депозитів до запитання (повернення депозиту на першу вимогу клієнта), а також 270,8 млн білоруських рублів зі строкових вкладів.

Водночас у липні відтік з депозитів у валюті становив $55,3 млн, з депозитів до запитання – 5,5 млн білоруських рублів, а зі строкових вкладів – 108,1 млн руб.

При цьому аналітики компанії S&P 11 вересня переглянули прогноз за суверенними рейтингами Білорусі, змінивши його зі «Стабільного» на «Негативний».

«Ми відзначаємо посилення ризиків для економіки, фінансової стабільності та платіжного балансу Республіки Білорусь після спірних президентських виборів, що пройшли у серпні цього року. Резиденти конвертують свої заощадження в іноземну валюту і виводять частину коштів з банківської системи, що зумовило знецінення білоруського рубля майже на 20% з початку року. На нашу думку, підвищена політична невизначеність може зберігатися протягом тривалого часу, що чинитиме тиск на середньострокові перспективи зростання Білорусі», – йдеться у пресрелізі компанії.

Нагадаємо: працівники «Білоруськалію» оголосили безстроковий страйк.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло