Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Ізраїльсько-російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері

Ізраїльсько-російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері

В «Роскосмосі» вважають, що на Венері – «справжнє пекло»

Ізраїльсько-російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері
фото DR

Інвестфонд Breakthrough Initiatives ізраїльсько-російського мільярдера Юрія Мільнера профінансує пошук життя на Венері. Напередодні там виявили газ, який може бути ознакою присутності живих організмів, передає The Bell.

Фонд Мільнера Breakthrough Initiatives займається науковими й технологічними дослідженнями життя у Всесвіті, зокрема, питаннями про пошук розумного життя в галактиці Чумацький Шлях. Тому фонд додатково профінансує пошуки потенційної біосигнатури (прояв наслідків життєдіяльності в минулому або сьогоденні) на Венері – найближчій до Землі планеті, йдеться в його заяві.

Фонд фінансуватиме діяльність наукової групи, що складається з фізиків, астрономів, астробіологів, хіміків та інженерів світового рівня під керівництвом доктора Сари Сігер, професора планетології, фізики та аерокосмічної інженерії Массачусетського технологічного інституту.

Група буде досліджувати наукове обґрунтування життя на Венері й аналізувати технічні питання дослідницької місії в разі, якщо такі докази виявляться переконливими. Мільнер назвав завдання «невідкладним пріоритетом для нашої цивілізації».

Раніше група астрономів з Кардіфського університету Великобританії й Массачусетського університету в США опублікувала дослідження про виявлення в атмосфері Венери фосфіну – отруйного газу, який може вважатися ознакою наявності життя на планеті. На Землі фосфін є наслідком антропогенної діяльності, а також виробляється деякими анаеробними організмами – бактеріями, грибами, водоростями, хробаками. Серед інших джерел газу можуть бути метеорити, блискавки та виверження вулканів.

Нову гіпотезу прокоментували в «Роскосмосі». Глава компанії Дмитро Рогозін заявив, що виявлення фосфінів в атмосфері Венери ще не є прямим доказом наявності там життя, і нагадав, що Венеру вже вивчали в Радянському союзі. «Я хочу підтвердити, що наша країна була єдиною і першою на Венері. Там був наш апарат, він проводив дослідження, загалом там справжнє пекло», – заявив Рогозін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті