Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Ізраїль попросив Зеленського пропустити хасидів з Білорусі

Ізраїль попросив Зеленського пропустити хасидів з Білорусі

Україна пропонує перемовини

Ізраїль попросив Зеленського пропустити хасидів з Білорусі
фото: Tut.by

Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю попросило українську владу, аби хасидів, які скупчилися на українсько-білоруському кордоні, пропустили до України. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

Він уточнив, що міністр внутрішніх справ Ізраїлю звернуся до президента Володимира Зеленського, щоб той посприяв пропуску хасидів з Білорусі.

Єнін каже, що до зусиль Ізраїлю ставляться «з розумінням». Водночас за його словами, це питання може вирішуватися лише шляхом перемовин урядів двох держав.

Заступник міністра закордонних справ нагадав, що заборона на в'їзд іноземців до України діятиме до 28 вересня, а МЗС звернулося до Білорусі з проханням не пропускати іноземців, яким Київ заборонив в'їзд.

Також Єнін запевнив, що спільними зусиллями української влади, Посольств Ізраїлю в Україні та Білорусі, а також низки єврейських громад України їм вдалося забезпечити паломників кошерною їжею та напоями.

Вчора Лукашенко доручив домовитися з владою України, щоби остання дала дозвіл на проїзд паломників хасидів, які застрягли на білорусько-українському кордоні. Про це повідомила прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт.
За її словами, якщо Україна надасть «зелений коридор» паломникам, Білорусь готова організувати транспорт, аби відвезти хасидів до їхніх святинь.

«При цьому, безумовно, процес буде організовано максимально безпечно, зокрема і для того, щоби на ситуацію із захворюваністю на COVID-19 це жодним чином не вплинуло», – сказала прессекретарка.

Нагадаємо: ізраїльський уряд заявив про намір ввести по всій країні заходи суворої ізоляції у зв'язку з новим зростанням числа заражень коронавірусом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті