Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
У Раді зареєстрували проєкт постанови про створення ТСК для розслідування справи «вагнерівців»

У Раді зареєстрували проєкт постанови про створення ТСК для розслідування справи «вагнерівців»

Проєкт подала фракція «Голос»

У Раді зареєстрували проєкт постанови про створення ТСК для розслідування справи «вагнерівців»
Фото: фейсбук-сторінка ВРУ

Парламентська фракція «Голос» зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови щодо створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо розслідування справи «вагнерівців». Про це повідомив голова фракції «Голос» Сергій Рахманін у фейсбуці.

«Проєкт постанови щодо створення тимчасової слідчої комісії, яка має розплутати загадкову історію навколо «вагнерівців», зареєстрований. Фракція «Голос» виконала свою обіцянку», – написав Рахманін.

Головою ТСК пропонують призначити члена фракції «Голос» Романа Костенка.

«Спеціально для тих, хто показово дбає про збереження державних секретів: зберігати таємницю й захищати брехню – різні речі. ТСК здатна відокремити одне від одного», – зазначив Рахманін.

Нагадаємо, наприкінці липня під Мінськом затримали 33 бойовиків ПВК Вагнера. Україна скерувала Білорусі запит на екстрадицію «вагнерівців».

14 серпня генпрокуратура РФ повідомила, що 32 із 33 затриманих у Мінську повернулися в Росію. Один залишився в Білорусі, оскільки має і російське, і білоруське громадянство.

18 серпня журналіст Юрій Бутусов написав, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, що затримання в Білорусі найманців ПВК Вагнера нібито було спецоперацією українських спецслужб, яка провалилася через витік інформації з Офісу Президента.

Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що вважає інформацію про нібито підготовку українськими спецслужбами операції із затримання бойовиків ПВК Вагнера, яка була зірвана через ймовірний витік інформації після наради у глави держави, спланованою дезінформаційною кампанією.

4 вересня віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що створення ТСК у Верховній Раді щодо справи «вагнерівців» дасть змогу довести, що звинувачення на адресу найвищих посадовців України у зриві спецоперації із затримання бойовиків не знайшли свого підтвердження.

9 вересня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив в ефірі телеканалу «Україна 24», що Апарат Ради національної безпеки й оборони не має інформації або документів щодо проведення спецоперації із затримання найманців ПВК Вагнера.

Суд зобов’язав СБУ відкрити справу проти глави ОП Єрмака за статтею про державну зраду. Зі свого боку, Єрмак вважає піаром відкриття провадження СБУ щодо його ролі в ці історії.

10 вересня Турчинов повідомив про знищення документів, що підтверджують підготовку затримання «вагнерівців».

Нагадаємо, під час розслідування Mind, координатор «вагнерівської спецоперації» про її провал сказав так: «Це банальна зрада».

Нам також вдалось записати розмову з координатором операції на відео, і хоча деякі частини розмови були видалені на його прохання, вона дає певне уявлення про те, як готувалась і проводилась одна з найгучніших спецоперацій українських спецслужб у новітній історії. Також Mind публікує документи й записи телефонних розмов, що підтверджують проведення операції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті