Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Американський розробник технології блокування сайтів розірвав контракт із Білоруссю

Американський розробник технології блокування сайтів розірвав контракт із Білоруссю

Технологія може бути причетною до порушення прав людини, вважають у компанії

Американський розробник технології блокування сайтів розірвав контракт із Білоруссю
фото tut.by

Американська компанія Sandvine розірвала ліцензійну угоду з владою Білорусі, звинувативши її у використанні технології компанії для порушення прав людини. Продукція Sandvine імовірно використовувалася для обмеження доступу до тисяч сайтів під час протестів, повідомляє The Bell.

У технологію Sandvine для фільтрації інтернет-трафіку був доданий користувацький код, який перешкоджав вільному потоку інформації під час протестів, йдеться в заяві компанії, яку наводить Bloomberg. Через це був обмежений доступ до безлічі сайтів і додатків, включаючи Google, YouTube, соцмережі, месенджери, новинні ресурси.

Sandvine вважає це порушенням прав людини.

Після розірвання угоди продукція американської компанії продовжить працювати в Білорусії, але технологія припинить оновлюватися. Крім того, білоруські фахівці не зможуть отримувати технічну підтримку в разі неполадок. Устаткування працюватиме, поки не зламається, пояснив один зі співробітників Sandvine.

За даними Bloomberg, компанія продемонструвала свою технологію владі Білорусі в травні, після чого поставила обладнання через російського системного інтегратора Jet Infosystems. Устаткування було встановлено в Національному центрі обміну трафіком у Мінську.

Як повідомлялося, Лукашенко запросив російських пропагандистів висвітлювати протести в Білорусі, зокрема, там буде працювати авторка фейку про «розіп'ятого хлопчика».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті