Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Європі слід усвідомити російську загрозу – Bloomberg

Європі слід усвідомити російську загрозу – Bloomberg

Відкритий виклик РФ міжнародним нормам демонструє наскільки далеко готовий зайти Путін та вимагає рішучої відповіді

Європі слід усвідомити російську загрозу – Bloomberg
Владімір Путін
фото kremlin.ru

За два десятиліття свого перебування на посаді лідера РФ Владімір Путін рідко приховував своє презирство до західної демократії і верховенству закону. Отруєння російського політичного активіста Олексія Навального на тлі посилення підтримуваних Росією репресій проти лідерів опозиції в Білорусі показує, наскільки далеко готові зайти Путін і його друзі, щоб змусити своїх ворогів замовкнути, повідомляє Bloomberg в редакційній статті. .

Відкритий виклик Росією міжнародним нормам вимагає рішучої відповіді Заходу, наголошує агентство. Ця відповідь має надходити не від президента Трампа, якого часто критикують за м’яке ставлення до Путіна, європейські лідери повинні розробити скоординовану стратегію протидії російській загрозу стабільності континенту і ввести більш жорсткі санкції у відповідь на поведінку РФ.

Криза в Білорусі – є наразі ключовим випробування для Європи. З чуток, Путін послав російських оперативників взяти під контроль білоруські державні ЗМІ і натякнув на більш рішуче втручання в разі ескалації антиурядових протестів. Путін і Лукашенко, які зустрілися в понеділок, схоже, також розглядають кроки в напрямку політичної інтеграції, форми «м'якої анексії», про яку давно мріє Путін  та яка дозволить йому розширити вплив Росії на Європу.

Bloomberg пише, що хоча Захід має обмежений вплив на події в Білорусі, європейські лідери повинні робити все можливе для зміцнення там демократії. ЄС має ввести заборони на поїздки і заморозити активи людей, що знаходяться «в режимі». Блок повинен призупинити економічне та політичне співробітництво до звільнення всіх політичних в'язнів і проведення нових виборів під міжнародним контролем. Окремо і в цілому, європейські уряди повинні підтримувати продемократичні групи грошима, професійними та освітніми обмінами і технічною допомогою для соціальних мереж, завдяки яким білоруси розраховують подолати підтримувану Росією дезінформацію.

Супротивники Путіна також вимагають, щоб Європа відвернулася від наймогутнішої геополітичної зброї Росії: природного газу. Метою є «Північний потік – 2», трубопровід, прокладений по дну Балтійського моря для транспортування газу безпосередньо з Росії в Німеччину. Замах на Навального, який як і раніше знаходиться в лікарні в Берліні після отруєння «Новічком», посилив тиск на канцлера Ангелу Меркель, щоб вона зупинила проект. Після останніх подій її позиція змінилася. Тепер вона каже, що впровадження мораторію на будівництво газопроводу було б неправильним, поки Путін не пояснить отруєння Навального.

«Німеччина повинна негайно відмовитися від «Північного потоку – 2». Її залежність від імпорту газу з Росії вже занадто висока. А оскільки ціни падають через слабкий світовий попит, зараз гарний час для диверсифікації. Німеччина могла б імпортувати більше газу з США і країн Перської затоки, а також з джерел у Східному Середземномор'ї, якщо напруженість між Грецією і Туреччиною знизиться. Припинення залежності Німеччини від російських енергоносіїв знизить вплив Путіна на Європу і послабить російську економіку, підірвавши її внутрішню підтримку», – пише Bloomberg.

В статті також вказано, що зараз можна застосувати «тверду силу». Європейські уряди повинні працювати разом, щоб зміцнити свій військовий потенціал за допомогою сучасної зброї, спільних навчань і посилення кіберзахисту.

«Якщо нам пощастить, нова адміністрація США також може допомогти, відновивши прихильність США до трансатлантичного альянсу. Але хто б не переміг в Білому домі в листопаді, приборкання путінської Росії – завдання, яке Європа повинна вирішувати більш рішуче», – йдеться в матеріалі агентства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті