Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Частина політиків у Франції виступає за мораторій на 5G до оцінки впливу на клімат та здоров’я

Частина політиків у Франції виступає за мораторій на 5G до оцінки впливу на клімат та здоров’я

Скептики наголошують на необхідності «демократичних» дебатів з цього питання

Частина політиків у Франції виступає за мораторій на 5G до оцінки впливу на клімат та здоров’я
фото www.flickr.com/photos/140028206@N06/27202956253

Близько 70 французьких політиків лівого спрямування і «зелених» (в тому числі мери Марселя, Бордо і Ліона) виступили за мораторій на розгортання 5G у Франції. Про це повідомляє RFI із посиланням на їхній відкритий лист.

Вони вимагають від уряду провести з цього питання «демократичні і децентралізовані дебати».

Частотний аукціон для мобільних операторів в країні організовують уже вересні 2020 року, але «це рішення вступає в силу без дослідження впливу на клімат і навколишнє середовище і без будь-яких попередніх публічних консультацій», наголошують скептики.

Автори звернення побоюються, що впровадження 5G різко збільшить енергоспоживання і призведе до забруднення навколишнього середовища. Справа в тому, що нинішні смартфони вкрай рідко підтримують мережі п'ятого покоління. Людям доведеться купувати нові телефони, що збільшить кількість відходів, які не переробляються, і забруднення в тому числі і через видобуток рідкісних металів, необхідних для акумуляторів.

Скептики задаються питанням про вигоду від прискорення мобільного інтернету і вказують, що 5G збільшить і рівень впливу випромінювання стільникового зв'язку. А крім того, на їхню думку, прихід п'ятого покоління мобільного зв'язку посилить «цифровий розрив» у Франції, де ще не скрізь впровадили 4G.

Нагадаємо: на початку вересня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації повідомила, що інформуватиме про вплив 4G та 5G на здоров’я людей.

Раніше президент Володимир Зеленський відповів на петицію «Заборонити впровадження 5G через вкрай негативне його впливання на здоров`я!», яка набрала 25 638 голосів з 25 000 необхідних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті