Представник Білорусі в ООН намагався завадити виступу Світлани Тихановської
Лідер білоруської опозиції закликала світ відреагувати на беззаконня, які відбуваються в Білорусі

Офіційні представники Білорусі та кількох союзних з нею країн спробували в п'ятницю завадити відеозверненню лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської в Раді ООН з прав людини, в якому вона закликала до «найбільш рішучої» міжнародної реакції на зловживання Мінська, передає Голос Америки.
Тихановська вимагає «негайної уваги міжнародної спільноти» до своєї країни, оскільки там триває жорстке придушення протестів з приводу сфальсифікованих виборів на користь Олександра Лукашенка.
Однак як тільки її коротке відеозвернення почало транслюватися під час термінових дебатів в РПЛ ООН, посол Білорусі Юрій Амбразевич став вимагати вимкнути його. Він неодноразово переривав перегляд, висуваючи процедурні заперечення і наполягаючи на тому, що слова Тихановської «не мають відношення до суті справи... до подій, які відбуваються сьогодні».
Його заперечення відхилила президент РПЛ Елізабет Тіхі-Фісслбергер з Австрії, яка стверджувала, що участь Тихановської доречна в контексті нагальних дебатів про ситуацію з правами в Білорусі.
Цікаво, що Амбразевича підтримали його колеги з Росії, Венесуели і Китаю.
Дебати протягом всього дня, організовані на прохання Євросоюзу, сфокусовані на порушеннях в Білорусі, і, зокрема, на розгоні безпрецедентних за масштабом демонстрацій, які почалися в країні після виборів 9 серпня.
Лукашенко відмовився піти у відставку і звернувся за підтримкою до Росії. Тим часом його сили безпеки затримали тисячі протестувальників, багато з яких звинуватили поліцію в побитті і тортурах. В ході розгону загинули кілька людей.
Тихановська, яка перебуває в сусідній Литві, наполягає на тому, що порушення країною своїх міжнародних зобов'язань поважати «людську гідність і основні права людини ... означає, що міжнародне співтовариство має право на найрішучіші заходи».
«Масштаб і жорстокість широких заходів, застосованих режимом, явно порушують всі міжнародні норми», – сказала вона.
Представник Німеччини Міхаель Фрайхер фон Унгерн-Штернберг від імені ЄС висловив стурбованість у зв'язку з «повідомленнями про напади на мирних демонстрантів, тортури і жорстоке, нелюдське або принизливе поводження, а також про переслідування, залякування і затриманнях лідерів опозиції».
Очікується, що дебати в п'ятницю завершаться голосуванням за проектом резолюції, представленим ЄС, в якому наголошується на тому, що величезна кількість серйозних порушень прав людини негайно вимагає «незалежного розслідування».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].