Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Представник Білорусі в ООН намагався завадити виступу Світлани Тихановської

Представник Білорусі в ООН намагався завадити виступу Світлани Тихановської

Лідер білоруської опозиції закликала світ відреагувати на беззаконня, які відбуваються в Білорусі

Представник Білорусі в ООН намагався завадити виступу Світлани Тихановської
фото DR

Офіційні представники Білорусі та кількох союзних з нею країн спробували в п'ятницю завадити відеозверненню лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської в Раді ООН з прав людини, в якому вона закликала до «найбільш рішучої» міжнародної реакції на зловживання Мінська, передає Голос Америки.

Тихановська вимагає «негайної уваги міжнародної спільноти» до своєї країни, оскільки там триває жорстке придушення протестів з приводу сфальсифікованих виборів на користь Олександра Лукашенка.

Однак як тільки її коротке відеозвернення почало транслюватися під час термінових дебатів в РПЛ ООН, посол Білорусі Юрій Амбразевич став вимагати вимкнути його. Він неодноразово переривав перегляд, висуваючи процедурні заперечення і наполягаючи на тому, що слова Тихановської «не мають відношення до суті справи... до подій, які відбуваються сьогодні».

Його заперечення відхилила президент РПЛ Елізабет Тіхі-Фісслбергер з Австрії, яка стверджувала, що участь Тихановської доречна в контексті нагальних дебатів про ситуацію з правами в Білорусі.

Цікаво, що Амбразевича підтримали його колеги з Росії, Венесуели і Китаю.

Дебати протягом всього дня, організовані на прохання Євросоюзу, сфокусовані на порушеннях в Білорусі, і, зокрема, на розгоні безпрецедентних за масштабом демонстрацій, які почалися в країні після виборів 9 серпня.

Лукашенко відмовився піти у відставку і звернувся за підтримкою до Росії. Тим часом його сили безпеки затримали тисячі протестувальників, багато з яких звинуватили поліцію в побитті і тортурах. В ході розгону загинули кілька людей.

Тихановська, яка перебуває в сусідній Литві, наполягає на тому, що порушення країною своїх міжнародних зобов'язань поважати «людську гідність і основні права людини ... означає, що міжнародне співтовариство має право на найрішучіші заходи».

«Масштаб і жорстокість широких заходів, застосованих режимом, явно порушують всі міжнародні норми», – сказала вона.

Представник Німеччини Міхаель Фрайхер фон Унгерн-Штернберг від імені ЄС висловив стурбованість у зв'язку з «повідомленнями про напади на мирних демонстрантів, тортури і жорстоке, нелюдське або принизливе поводження, а також про переслідування, залякування і затриманнях лідерів опозиції».

Очікується, що дебати в п'ятницю завершаться голосуванням за проектом резолюції, представленим ЄС, в якому наголошується на тому, що величезна кількість серйозних порушень прав людини негайно вимагає «незалежного розслідування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті