Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
У окупованому Криму залишається все менше запасів питної води

У окупованому Криму залишається все менше запасів питної води

Сімферополь можуть розділити на дві частини і давати воду через добу

У окупованому Криму залишається все менше запасів питної води
Аянське водосховище
фото Wikipedia

Горизонти водосховищ, які живлять Сімферополь, продовжують скорочуватися. За добу місто отримало всього 75 000 кубів води, заявив на засіданні оперативного штабу з питань водопостачання керівник т.зв. ГУП РК «Вода Криму» Володимир Баженов, передає Коммерсант.

«На жаль, горизонти водосховищ зменшуються. У Аянському водосховищі залишилося 1 млн 359 кубометрів води, в Сімферопольському водосховищі – 6 млн 130 кубометрів води, а в Партизанському – вже менше 6 млн кубометрів. Тому за минулу добу, 17 вересня, ми підняли з усіх водосховищ всього 75 000 кубів води», – зазначив Баженов.

Однак, за його словами, додаткова подача 50 000 кубометрів артезіанської води поки що дозволить не скорочувати водопостачання міста.

Нагадаємо, місяць тому жителів Сімферополя і 39 населених пунктів Сімферопольського і Бахчисарайського районів Криму перевели на обмежений графік подачі води. Тоді в Аянському водосховищі було близько 2 млн кубометрів води замість необхідних 3,9 млн кубометрів, а в Сімферопольському і Партизанському водосховищах залишалося по 7 млн кубометрів замість 36 млн і 34 млн.

В «міністерстві ЖКГ» Криму повідомляли, що в разі скорочення подачі води в місто до 45 000 кубометрів Сімферополь можуть розділити на дві частини і давати воду абонентам подобово, по парних і непарних днях.

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді, але припинила її подачу після анексії Криму Росією в 2014 році. За останній місяць на півострові пересохли річки Альма, Чорна, Бельбек і Тонас. Проблема привертала увагу ООН, яка поклала відповідальність за водопостачання Криму і на Росію, і на Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті