Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Одна з країн ЄС знову заблокувала санкції проти Білорусі

Одна з країн ЄС знову заблокувала санкції проти Білорусі

Як і до цього Кіпр наклав вето на проект штрафних заходів

Одна з країн ЄС знову заблокувала санкції проти Білорусі
Олександр Лукашенко
фото: сайт президента Білорусі

Кіпр вчергове заблокував санкції Європейського Союзу проти Білорусі. Як повідомляє DW, представник Нікосії наклав вето на проект штрафних заходів на засіданні Комітету постійних представників країн ЄС (Coreper) в Брюсселі.

«Такий крок Нікосії захищає режим Лукашенка від наслідків його недемократичних і притісняючих дій», – розповів європейський дипломат, який побажав залишитися неназваним.

У той же час Кіпр пояснює свою протидію санкцій проти Білорусі прагненням домогтися введення штрафних заходів ЄС проти Туреччини, яка веде розвідку газу в спірних водах східного Середземного моря.

Нагадаємо: санкційний список ЄС включає приблизно 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію білоруських виборів і насильство проти мирних демонстрантів. Він не може вступити в силу вже близько двох тижнів, оскільки рішення про це має бути прийнято одноголосно всіма 27 країнами ЄС. 10 вересня Кіпр вже накладав вето проти планованих санкцій.

Як повідомлялось, зараз Європейський союз розглядає подальші санкції проти Туреччини в зв'язку з її розвідкою енергоресурсів в суперечливих водах східного Середземномор'я, де в останні роки Ізраїль, Кіпр і Єгипет виявили значні запаси природного газу.

Європейські дипломати працюють над ослабленням напруженості, викликаної суперечливими інтерпретаціями морських кордонів і ворожнечею між Туреччиною і Кіпром через офшорні запаси газу навколо острова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті