Китай розробляє робота для видобування ресурсів в космосі

Китай розробляє робота для видобування ресурсів в космосі

Його перший запуск запланований на листопад, однак одразу видобувати ресурси він не буде

Китай розробляє робота для видобування ресурсів в космосі
фото pixabay.com

Китайський космічний стартап Origin Space збирається запустити в листопаді свого першого «космічного робота-майнера».

Як повідомляє IFEE, NEO-1 – невеликий (близько 30 кг) супутник, призначений для виходу на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км. Він буде запускатися китайською ракетою серії Long March в якості додаткового корисного навантаження.

Мета місії полягає у перевірці можливості орбітальних маневрів, системи ідентифікації і управління, а також опрацювання моделі захоплення малих небесних тіл.

Перший супутник компанії не буде займатися видобутком корисних мінералів, мета Origin Space – перевірити всі системи управління перед серією подальших запусків.

Origin Space, заснована в 2017 році, позиціонує себе як перша китайська компанія, що спеціалізується на використанні космічних ресурсів. Приватний космічний сектор Китаю виник після рішення уряду 2014 року відкрити цю галузь.

Ще одна місія, Yuanwang-1, запланована на 2021 рік. Супутник на прізвисько «Маленький Хаббл» матиме потужне оснащення і шукатиме підходящі об’єкти для майбутньої розробки. В 2022 році на Місяць буде відправлений NEO-2.

Саме NEO-2 буде першим повноцінним роботом-майнером для космосу, якого китайські інженери протестують на Місяці.

Оскільки видобуток ресурсів в космосі часто розглядається як галузь з доходом в трильйон доларів, не дивно, що компанія, що займається цією областю, приєдналася до інших, які розробляють ракети і невеликі супутники.

Питання про космічні ресурси знову стало гарячою темою після того, як глава НАСА Джим Брайденстайн минулого тижня оголосив, що агентство закупить місячний реголіт і зразки гірських порід у комерційних компаній, як тільки вони зберуть місячний матеріал.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло