Кримський блогер Мемедемінов звільнився з російської колонії

Кримський блогер Мемедемінов звільнився з російської колонії

Там він провів 2.5 роки

Кримський блогер Мемедемінов звільнився з російської колонії
Наріман Мемедемінов
фото: facebook.com/crimeansolidarity

Громадянський журналіст, блогер і медіакоординатор громадянського руху «Кримська солідарність» Наріман Мемедемінов звільнився з колонії-поселення №8 у селищі Садковському Ростовської області. Там він провів 2.5 роки. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Наріман Мемедемінов відбув увесь термін ув'язнення за звинуваченням у публічних закликах до терористичної діяльності. Зустрічати кримського блогера прибув також генеральний консул України Тарас Малишевський.

Кримський блогер Мемедемінов звільнився з російської колонії
фото: facebook.com/crimeansolidarity

«Вихід Нарімана затягнувся на декілька годин. Ми приїхали о 9 ранку. Нарімана випустили тільки ближче до обіду. Наріман у хорошому настрої і в доброму гуморі. Потихеньку усвідомлює, що відбувається. Їдемо додому. Слава Богу, колонія позаду», – розповів його адвокат, Еміль Курбедінов.

Нагадаємо: 22 березня 2018 року в селі Холмовка Бахчисарайського району в його будинку провели обшук. Мемедемінов формально був затриманий за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму» і ролики на своєму ютуб-каналі, записані ним ще до 2014 року.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав його політичним в'язнем і вважає, що переслідування Нарімана Мемедемінова було пов'язано з його активною ненасильницькою правозахисною і журналістською діяльністю, критикою російських правоохоронних органів.

23 березня 2018 року суддя Київського районного суду Білоусов Михайло обрав журналісту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Про це клопотав старший слідчий ФСБ Росії Паршутин Олександр, який прибув на службу до Криму після 2014 року. Його прізвище фігурує в ряді політичних кримінальних справ: журналіста Семени Миколи, «диверсанта» Сулейманова Рідвана і заступника глави Меджлісу кримських татар Умерова Ільмі.

2 жовтня 2019 року Південний окружний військовий суд засудив громадянського журналіста «Кримської солідарності» до двох з половиною років колонії-поселення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло